Muhammad: The Messenger of God

(Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi)

Yıl: 2015 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Film, 7.yy'da Mekke'de ve Hz.Muhammed'in etrafında gelişen olayları konu ediniyor. Abraha’nın fil ordusuyla Mekke’ye yönelişi sebebiyle tedirgin olan Mekke halkı çaresizdir. Hz. Muhammed’e hamile olan Hz. Amine geri kalan Mekke halkı gibi kaçıp dağlara saklanamaz. Abraha kimseciklerin olmadığı şehri kolayca ele geçirebileceğini düşünür ancak filler Mekke’ye doğru bir adım dahi atmaz. Ardından milyonlarca ebabil kuşu, Abraha’nın ordusunu taş yağmuruna tutarak yok ederler. Bu olaydan tam bir ay sonra Hz. Muhammed doğmuştur. Hz. Âmine’nin kucağındaki minik bebek dünyayı kökünden değiştirecektir... Gönderen : @FeLis
Aka: Allah'ın Elçisi Dil: Arapça, İngilizce, Farsça

Oyuncular

Abu Talib

Halimah

Aminah

Abdul Muttalib

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Abu Sufyan

Hanatte

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İran
YÖNETMEN
SÜRE
178 Dakika
6.2 /10 - (10)

Oluşturulma Tarihi: 2017-04-05 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-12-11

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 19-01-2018 00:44 JAVAJAVA2002 toros06 156
Sürüm: WEB-DL / WEBRip >>> HEVC || PSA || monkee

İngilizce Altyazı
İngilizce 29.97 1 SubRip 29-08-2017 19:53 Bilinmiyor sash® 33
Sürüm: Bilinmiyor

alpalp84 12-06-2017 05:06

Hz yusuf, çağrı ve ömer adlı yapımları çok beğendim. Kaç kere seyredersem seyredeyim hiç bıkmam. Hele hele yusuf dizisini kaç kere seyrettiğimi hatırlamıyorum bile. Bu filme önyargılı yaklaştım. İranlıların mezhep farkı yüzünden filmi çekemeyeceklerini düşündüm. Bir nevi haklıda çıktım. Holivud yapımı gibi çekilmiş bu film. Hiçbir dizi veya filmde gösterilmeyen peygamber efendimiz yüzü hariç full gösteriliyor, altyazı olarakta konuşması gösteriliyor. Nerede görünürse 100W lık led ampul gibi parlıyor. Abdülmuttalip, ebutalip veya başka birinin gözündende bu film çok güzel yansıtılabilirdi. Boş sahne çok var. Karakter aval aval boşluğa bakıyor. Yer yer güzel sahnelerde var ama bu filmin kötü olduğunu değiştirmiyor.

Sinemada seyrettiğim bir yapım görüşümü değiştiremez ama bugün yüzü hariç komple peygamber efendimizi gösteren başka bir filmde yüzünüde gösterir. Bunlar taviz verilmemesi gereken şeylerdir. Gidin çağrı filmini bir kere daha seyredin, yetmedimi faruk ömer dizisini baştan aşağı bir kere daha seyredin. Zaten 2. kere seyredilebilecek bir yanıda yok.

Erkan 05-11-2017 03:11

Atv ripi olan versiyonu izledim, diğerine ulaşabilirsem izleyeceğim. Kıyısına köşesine takılmadan bildiğimiz ve bize aktarılmış olan hadiselerin canlandırılmaları ayrıca duygu yüklü sahneleri gözlerim dolarak izledim. Ellerindeki imkânlarla güzel bir iş ortaya çıkarmışlar. Ben sadece olumlu yönlerini müspet gördüğüm yanlarını alıyor ve kabul ediyorum. Olumsuz bir şey yazmak istemiyorum. Müzikleri de oldukça hoştu. Yönetmenin çok filmini izledim. Böyle bir çalışmaya gayret etmek büyük sorumluluktur, arkasında kim olursa olsun. 

Videolar

Galeri