Monos

(Monos)

Film   2019     [26-01-2019 -> 25-05-2020]

Geçit vermeyen cangılın tehditkâr gölgeleri arasında, savaşçı lakapları takınmış sekiz çocuk asker, yaz kampını andıran bir yerde Amerikalı bir kadını rehin tutmaktadır. Sürpriz bir baskına uğrayınca çocukların görece huzurlu günleri sona erer ve birbirlerine duydukları güvenle bağlılıkları sarsılan grup, üslerinden ayrılarak cangılın derinliklerine sığınmak zorunda kalır. Gönderen : @DeanJames

Yayın Tarihi: 27-01-2019 Aka:
  • Monos
Dil: İspanyolca, İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Lobo - Wolf

Leidi - Lady

Sueca - Swede

Pitufo - Smurf

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Perro - Dog

Bum Bum - Boom Boom

Patagrande - Bigfoot

Doctora Sara Watson

Mensajero

Buscador de Oro

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Kolombiya, Arjantin, Hollanda, Almanya, İsveç, Uruguay, ABD, İsviçre, Danimarka, Fransa
YÖNETMEN
TÜR
Macera, Drama, Gerilim
SÜRE
102 Dakika
OY VER

Franz_K    30-01-2020 05:14 Id:7879


Sinefil

Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan ve buradan jüri özel ödülüyle dönen Kolombiya’nın En İyi Uluslararası Film adayı, bu yılın çok konuşulan filmlerinden biri Monos. Amerikalı bir kadını rehin tutan sekiz çocuk askerin hikâyesini anlatan film yerel bir anlatıya sahip görünse de çok evrensel bir konuda çok önemli tespitlerde bulunan derin bir altyapıya sahip. Film, her şeyden önce dünyanın dört bir köşesinde varlığını sürdüren küçüklü büyüklü yasa dışı örgütlere dair anlattığı örnek hikâye ile şimdiye kadar yapılmamış bir şeyi yapıyor. Ülkesini, amacını, organizasyonunu hiç bilmediğimiz, militanlarının isimsiz çocuk askerlerden oluştuğu bir örgütün dağları, tekinsiz kuytulu ormanları ve coşkun akan ırmakları ile tamamen doğayı mekân seçmiş bıçak sırtı hikâyesine davet ediyor bizi. Yarattığı sembolik karakterler, aralara serpiştirilmiş ufak tefek ayrıntılar ve diyaloglar ile işlediği konuya dair dikkate değer alt mesajlar veren film birçok yerde Kolombiya’nın “Sineklerin Tanrısı” benzetmeleri ile tanımlansa da ondan çok öte, çok daha farklı şeyler anlatıyor ve çok daha farklı mesajlar veriyor. Sıra dışı konusu, seyircisini tedirgin eden tekinsiz anlatısı, verdiği alt ve üst mesajlara eşlik eden görsel zenginliği ile mutlaka deneyimlenmesi gereken özgün bir yapım Monos.
7,9 /10

Videolar

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir