Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team

Yıl: 1996 - | MAL: | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1,

Ailesinin yaşadığı koloniye düzenlenen zehirli gaz saldırısı sonrası tüm ailesini ve yaşadığı koloniyi kaybeden genç Shiro Amada, Federasyon’un hızlandırılmış askere alma programına yedek subay adayı eğitimlerine katılarak dahil olur. 10 Ekim 0079’da eğitimini tamamlayan Shiro artık düşük rütbeli bir subaydır ve tayin edileceği cepheyi beklemektedir. Bulunduğu gemiye tam da atmosfere girişinde savunmasız olduğu sırada düşmanlara ait bir MS grubu saldırır. Silah arkadaşlarını kurtarmak için pek de etkili olmayan RG 79 Ball tipi silahlı bir pod’u kullanarak savaşa girer, biraz yeteneği biraz da şansının yardımıyla saldıran gruptaki yeni tip bir MS olan Zaku II Prototype’i etkisiz hale getirmeyi başarır, fakat düşman onun pod’unu da kullanılmaz hale getirmiştir.Shiro kaçan düşman pilotu ile birlikte yörüngede sürüklenen bir gemi enkazına sığınır ve hayatını kurtardığı bu düşman pilotunun resmi olarak bir Zeon askeri olmayan bir test pilotu olduğunu görür. Ne Shiro, ne de adının Aina olduğunu öğrendiği bu bayan pilot birbirlerini öldürmeyi pek de arzulamamaktadır. Aina, kendisini öldürmeyip hayatını kurtardığı için minnet belirtisi olarak ona saatini verir ama onun kendi gözünde bir düşman olduğunun farkındadır. İkili birbirlerine veda edip ayrıldığında daha sonra her ikisi de bunu yaşamamış gibi davranacaktır. Aina onu arayan arama ekibi tarafından bulunarak, Zeon lideri Degwin Sodo Zabi’nin kişisel emri üzerine atmosfer dışından giriş yapıp Jaburo’yu sığınaklarına dek yok edebilecek bir enerji dalgası yayabilecek bir enerji silahı taşıyan Apsalus kod adlı bir Mobile Armor geliştirilmesi projesi üzerinde çalışan, işine hastalıklı bir ihtirasla bağlı mühendis abisi Ginneas’ın yanına, Himalayalar’daki gizli Zeon üssü Lhassa’ya gelir. Shiro da Güney Asya’da General Kojima’nın “radikal” birliği Kojima Tugayı’na, 8. MS Takımı’na tayin edilmiştir. Her biri birbirinden farklı karakterlere sahip, uyumsuz askerlerle dolu Shiro bir “çaylak” olarak başlarda pek saygı görmez ama yetenekleri ve birkaç pusuda gösterdiği kahramanlıklar onu saygı duyulan bir asker konumuna getirir. Fakat Shiro, her savaşında savaşın her aşamasına biraz daha dahil olduğunda savaşın insan ruhuyla bağdaşabilecek son yer olduğunu anlayacak, sonrasında üsleri tarafından güveninin sınanacağı ciddi bir suçlama ile karşılaşacaktır. Ginneas’nın baskısı altındaki Aina ve her savaşta savaş ile gerçeğin acı yüzüne biraz daha yüzüne yaklaşan Shiro’nun kaderleri kesin olarak kesişmek üzeredir ve bu nokta, ikisinin de yok edilmesi gereken düşmanlar olduklarını anladıkları nokta olacaktır.


Aka:
  • Kidou Senshi Gundam: Dai 08 MS Shotai
  • Kidou Senshi Gundam: Dai 08 MS Shoutai
  • Kidô senshi Gundam: Dai 08 MS shôtai
Dil: Japonca, İngilizce

Oyuncular

Shiro Amada

Aina Sahalin (English version)

Terry Sanders Jr.

Michel Ninorich

Karen Joshua

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Aina Sahalin

Shiro Amada

Fed Soldier

Chibi

Additional Voices

Additional Voices

Additional Voices

Masado

Ship's Captain

Gaw Commander

Additional Voices

Additional Voices

Mechanic

Additional Voices

Yönetmen: Senaryo:
ÜLKE
Japonya
YÖNETMEN
SÜRE
25 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 17-02-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 28-03-2018

Altyazılar

SEZON SEÇİMİ

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir
1. Sezon Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team Altyazıları

S:1-B:Paket Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 13 SubRip 16-04-2017 16:48 Akuma_Blade Akuma_Blade 41
Sürüm: [OZC]
Not: Mobile Suit Gundam: 08th MS Team serisini ve Blu Ray set için hazırlanan özel bölümününün OZC rip'i için hazırlanmış Türkçe çevirisini içerir. Dosya üzerinde denenmiştir. İyi seyirler.

Videolar

Galeri

Serinin Diğer Yapımları