Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory: The Mayfly of Space

Film   1993       Altyazılar: [1]   [1]

1 Yıl Savaşı'nın son aylarında Zabi karşıtı bir ayaklanmanın patlak verdiği bir koloni, istikrarsızlığın diğer kolonilere yayılmaması için gözden çıkartılır. MAU özel timleri komutanı Yarbay Cima Garahou, kolonideki isyanı bastırmak için göz yaşartıcı gaz sıkmakla görevlendirilir, fakat sıktığı gazın yasaklanmış bir kimyasal silah olan G-3 gazı olduğundan habersizdir. İdama mahkum edilmesinin ardından filosu ile birlikte firar eder. Öte yandan Gihren Zabi, Cima'nın kolonisi olan Mahal'ı tüm halkını tahliye ederek bir silaha çevirmiştir. Cima uzayda gidecek bir yeri kalmayan, kendi ordusunun bile yüz çevirdiği biri haline gelmiştir. Buna karşın A Bao Qu savunmasına katılır ve ölümüne bir direniş sergiler, fakat bu kez de elde kalan en büyük düzenli filo olan Delaz Filosu'nun cepheyi terkettiğine tanık olur. Amiral Delaz'ın niyeti birliklerini Karn Ailesi'nin himayesindeki, gözlerden uzak asteroid kalesi Axis'de bir gün yeni bir saldırı için dönmek üzere korumaktır ama Cima bunu onursuzluk olarak görür. Artık onun için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.Bir uzay korsanı olarak uzayda bir oraya bir buraya giderken, Federasyon'un teslim ol çağrılarına uyan eski silah arkadaşlarının terörist olarak yaftalanıp tek tek idam edildiğine tanık olur. İnandığı hiçbir değer kalmayan Cima, tam da bu sırada az sayıda Federasyon amiralinin bildiği gizli bir operasyona dahil edilir: Gundam GP02A'nın çalınmasının ardından, Delaz Filosu'nun nihai niyetinin bir koloni düşürme harekatı yapmak olduğu istihbaratını alan amiraller, Cima'yı operasyonu içeriden sabote etmekle görevlendirirler. Gönderen : @Akuma_Blade

Orijinal Başlık: Kido Senshi Gundam 0083: Stardust Memory - Sora No Kagero

Aka:
  • Kido Senshi Gundam 0083: Stardust Memory - Sora No Kagero
  • Kidou Senshi Gundam 0083: Stardust Memory - Uchuu no Kagerou
  • Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory Cima Special
Dil: Japonca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Soldier

Detroff Kossell

Aiguille Delaz

Cima Garahau

Yönetmen: Senaryo:
ÜLKE
Japonya
YÖNETMEN
TÜR
Animasyon, Kısa Metraj, Drama, Bilim Kurgu
SÜRE
4 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 04-10-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 24-09-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 2 SubRip 04-10-2017 00:56 Akuma_Blade Akuma_Blade 17
Sürüm: [OZC]
Not: Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory serisinin Audio Drama ekstraları olan "Mayfly of the Space" için hazırladığım Türkçe altyazıyı içerir. Dosya üzerinde denenmiştir. İyi seyirler.

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 2 SubstationAlfa 05-09-2020 15:18 Fansub Endeavor 1
Sürüm: OZC

Videolar

Galeri