Mirai

(Mirai)

Yıl: 2018 | MAL: | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 2, İngilizce 1

Mirai, aileye katılan yeni bebek ile başa çıkmaya çalışan 4 yaşındaki bir çocuğun hikayesini konu ediyor. Küçük bir çocuk olan Kun, 4 yaşına kadar ailenin gözdesi olarak büyür. Ancak şimdi onu yerinden edecek biri daha vardır. Aileye yeni katılan Mirai, kısa sürede herkesin ilgi odağı olur. Evde kendisine yeterince ilgi gösterilmemesinden şikayetçi olan Kun, kardeşi Mirai’yi kıskanmaya başlar. Kendisini yalnız hisseden küçük çocuk, bir gün bahçede tek başına oynarken gizemli bir yer keşfeder. Bu yer sayesinde Kun, zamanda yolculuk yapabilecektir. Küçük çocuk keşfettiği şeyin ne olduğunu anlamaya çalışırken, kendisini bir anda annesinin küçük bir kız, büyük babasının ise genç bir adam olduğu dönemde bulur. Gizemli yer sayesinde birbirinden farklı maceralara sürüklenen Kun, bu süreçte farklı bir bakış açısı edinecek ve iyi bir ağabey olmaya çalışacaktır.


Orijinal Başlık: Mirai no Mirai

Aka:
  • Mirai no Mirai
  • Mirai
  • Mirai of the Future
Dil: Japonca, İngilizce, Rusça

Oyuncular

Mother

Father

Great Grandfather

Mysterious Man

Great-Grandmother

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Additional Voices

Additional Voices

Grandfather

Additional Voices

Okâsan

Mirai-chan

Male High School Student

Station Agent

Grandma (young)

Otôsan

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 19-03-2019 09:48 ARE-YOU-SURE McFly 219
Sürüm: Mirai.2018.1080p.BluRay.x264-.YTS.AM

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubstationAlfa 04-02-2019 15:14 ARE-YOU-SURE ARE-YOU-SURE 365
Sürüm: AnimeLand ve diğer BD sürümler ile uyumludur. | İyi seyirler.

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 03-02-2019 17:14 BluRay levanten 48
Sürüm: Mirai.2018.JAPANESE.BRRip.XviD.MP3-VXT / WiKi

DeanJames 13-02-2019 10:53 Id:5305

Bir değişiklik yapım anime izleyeyim dedim, sonuçta sık yaptığım bir şey değil. "Mirai" bu senenin tatlı filmlerinden. Sanırım ön gösterimi Cannes'da yapılan ilk anime oldu. Bu yönüyle ilginç tabii. "Mirai" bizi bir ailenin hayatına konuk ediyor. Daha doğrusu yeni doğan bebek Mirai ile biz de dahil oluyoruz ama asıl odak noktamız ve takip ettiğimiz kişi 4 yaşındaki Kun. Kun kardeşimi merakla beklememektedir ama kardeşi aileye dahil olduğunda işler pek istediği gibi gitmez ve çoğu çocuk gibi kıskançlık krizleri geçirmeye başlar. Bu krizlerle beraber hayal mi gerçek mi emin olmadığımız bir dünyanın da kapılarını açar bizlere ve aynı zamanda kardeşini sevmeyi ve aile olmanın ne demek olduğunu öğrenir. Film son çeyreğe kadar monoton ilerliyor ama son çeyrekte vurucu darbeyi indiriyor. Kun'un aile olmanın ne demek olduğunu öğrenmesi çok güzel ve özel bir şekilde yansıtılmış. Sonuç olarak aile ilişkileri ve küçük bir çocuğun iç dünyasıyla ilgili sıcak bir anime "Mirai no Mirai".

Videolar

Galeri