Midway

(Midway)

Film   2019     [11-06-2018 -> 25-05-2020]

“Midway”, ABD’nin 2. Dünya Savaşı sırasında Japonya ile olan savaşında bir dönüm noktası olan Midway Muharebesi’nin gerçek hikayesini anlatıyor.


Yayın Tarihi: 24-10-2019 Aka:
  • Midway
Dil: İngilizce, Japonca, Mandarin Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Dick Best

Edwin Layton

Chester W. Nimitz

Wade McClusky

Ann Best

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Clarence Dickinson

William 'Bull' Halsey

Jimmy Doolittle

James Murray

Bruno Gaido

Isoroku Yamamoto

Tamon Yamaguchi

Eugene Lindsey

George 'Tex' Gay

Willie West

Chuichi Nagumo

Kaku Tomeo

Joseph Rochefort

Raymond Spruance

Roy Pearce

Husband Kimmel

Ernest King

Miles Browning

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Çin, Hong Kong, Kanada, ABD
YÖNETMEN
TÜR
Aksiyon, Macera, Drama, Tarih ,...
SÜRE
138 Dakika
6.3 /10 - (8)

ercu.tr    22-01-2020 10:49 Id:7786


süper bir filim WWII filimleri için kaçırılmayacak bir yapım ikibuçuk saate yakın ama sıkılmadan izleniyor. 10/10

borrang    31-01-2020 05:26 Id:7894


Kıdemli

Kof amerikan propagandası yapmadan, başarılı bir 2. Dünya savaşı filmi çekilebiliyormuş demek, hayret..Film Amerika'nın asıl gücünün silah üstünlüğünden değil, hatta o dönemde Japonların gerisinde olduğunu iddia ediyor, istihbarattan geldiğini söylüyor. Bu durumda "Pearl Harbor baskınından haberleri vardı" çıkarımı bir kez daha mantıklı hale geliyor...Görsel olarak çok başarılı, senaryo ünlü Amerikalı askerlerin kitaplarına dayanıyor, çok gerçekçi, izleyin.

alpalp84    08-02-2020 09:27 Id:8011


Moderator

Gerçekten Midway muharebesi varmış fakat ne kadar tarihi gerçeklere dayanıyor kim bilebilir ? Filmin süresi uzun fakat herhangibir noktasında hiç sıkılmadım. Aktı gitti film. Konu savaş olunca biraz dramatizm veya tarihe daha çok dayanan filmleri severim ama burada adamlar aksiyon filmi çekmişler. Esasında amerikalıların japonların şifrelerini kırması savaşın kaderini belirleyen faktörmüş. Çok az değinilmiş. Bol görsel efektli, mermilerin arasına dalan kahraman vari standart holivud filmi olmuş. Fakat gemi ve uçak savaşlarının sahneleri çok iyi. Gerçekten sizi içine sokmayı başarıyor. Tabiki gerçeklikten uzak ama adamlar gerçekci savaş filmi değil, aksiyon savaş filmi çekmişler... 

bettikli    22-03-2020 04:38 Id:8526


Etkin

Savaş sahneleri her ne kadar CGI olsa dahi ben o sıra aksiyon ihtiyacı duyduğumdan dolayı beğenerek izledim Abd propagandasına takılıp kalınmazsa gayet hoş ve sürükleyiciydi gerçek hikaye filmlerini her zaman ne tür olursa olsun beğenirim bu filmide beğendim 

ynsmrdrms    27-04-2020 01:45 Id:9003


Genel olarak savaş filmi. O gözle baktığında izlenir. Ama CGI teknolojili yani hormanlu filmlere tokum. Hele içinde ABD propagandası na daha da. Kirli bir tarihe rağmen iyi işler başaran ABD'ye mi kızım yoksa anlatılması gereken tarihe sahip bizlerin beceriksizliğine mi bilemedim. Adamlar 4 günlük Midway başarısından efsane film yaratma çabasına girebiliyorlar. Bakmamız gereken nokta bu.

Videolar

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir