Method

Film   2017     Altyazılar: [1]   [1] [03-12-2017 -> 26-03-2021]

İki kişilik bir tiyatro oyunu için, genç kızların idolü yıldız Young-Woo (Oh Seung-Hoon) ile deneyimli oyuncu Jae-Ha (Park Sung-Woong) bir araya gelirler. Oyunun hazırlıkları sırasında; çocuksu ve boşvermiş Young-Woo ile işini ciddiye alan deneyimli aktör Jae-Ha pek anlaşamaz. Oyunun konusu iki karakter arasında gay ilişkidir. Provalar esnasında iki oyuncu arasında beklenmedik gizli bir çekim oluşmaya başlar. Hee-Won (Yoon Seung-Ah) ise Jae-Ha'nın kız arkadaşıdır ve iki oyuncu arasında gelişen olayları endişeyle izler. Zira Jae-Ha oynadığı rollere kendini hep kaptırmaktadır. Gönderen : @benteksizhepin

Yayın Tarihi: 13-10-2017 [278] Dil: Korece Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Hee-won

Young-woo

Yönetmen:
ÜLKE
Güney Kore
YÖNETMEN
TÜR
Drama
SÜRE
82 Dakika
OY VER

benteksizhepin    09-03-2018 07:49 Id:2542


Moderator

İki kişilik bir tiyatro oyunu için, genç kızların idolü yıldız Young-Woo (Oh Seung-Hoon) ile deneyimli oyuncu Jae-Ha (Park Sung-Woong) bir araya gelirler. Oyunun hazırlıkları sırasında; çocuksu ve boşvermiş Young-Woo ile işini ciddiye alan deneyimli aktör Jae-Ha pek anlaşamaz. Oyunun konusu iki karakter arasında gay ilişkidir. Provalar esnasında iki oyuncu arasında beklenmedik gizli bir çekim oluşmaya başlar. Hee-Won(Yoon Seung-Ah) ise Jae-Ha'nın kız arkadaşıdır ve iki oyuncu arasında gelişen olayları endişeyle izler. Zira Jae-Ha oynadığı rollere kendini hep kaptırmaktadır. 

Bu olan bitene rağmen bence filmin teması BL, Yaoi veya Gay değil. Asıl derdi başka bir yapım. Oyunun yönetmeni, uçarı oyuncusu Young-Woo'ya iyilik olsun diye deneyimli oyuncusu Jae-Ha’nın hiç yanından ayırmadığı Metot defterini okumasını önerir. Defterini göstermek istemez Jae-Ha. Ama Young-Woo bir yolunu bulur ve okur notları. Deneyimli oyuncunun sahne başarısının sırrını öğrenen çaylak oyuncu bakalım neler yapacak? Gerçek oyuncu kim? Konu ne o zaman bu filmde? Aşk tersine bir yoldan nasıl anlatılır. Filmin oldukça ilginç bir senaryosu var. Oyunculuklar iyi ama özellikle Young-Woo’yu canlandıran Oh Seung-Hoon’un ilk filmi olmasına rağmen performansı bence olağanüstüydü. Sinemada diyalog ve mekânlardan daha önemli olanın aktörün hareketleri, ifadeleri ve ah o bakışları olduğunu çok güzel gösteriyor. Müzikler de hoşuma gitti. Filmin son sahnesine kadar neler olduğunu tahmin etmek imkânsız - en azından benim için. Genelde sonları düşünmem ve tahmin edemem. Çünkü beni çok da ilgilendirmez. Genel akışa bakarım. Ama bu film için farklı hissettim. Son sahne çok çok başarılı, nefes kesiciydi. Ve beklenmedik güzel bir sondu. Beni oldukça etkiledi ve şaşırttı. 

Film bitince duygum: keşke bitmeseydi. Baktım 82 dakikaymış süre sadece. Güney Kore sineması için sıra dışı bir örnek olsa da tarz aynı gibi. Bu tarzı sevenler için güzel bir bukle. Soru şu; Aşk nedir? Gerçek ne kurgu ne? Sahnede yaşanan gerçek; gerçek yaşamsa role dönüşürse ne olur?

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 08-01-2018 13:04 Luckie Luckie 10
Sürüm: Method.2017.720p.HDRip.H264.AAC-JAYENT

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 08-01-2018 13:04 cRosKy Luckie 3
Sürüm: Method.2017.720p.HDRip.H264.AAC-JAYENT