Marrowbone

(Karanlık Sır)

Yıl: 2017 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 2, İngilizce 1

Genç bir adam olan Jack ve kendisinden küçük olan kardeşleri Billy, Jane ve Sam'in büyük bir sırları vardır. 4 kardeş bir arada kalmaya devam edebilmek adına sevgili annelerinin ölümünü herkesten saklamak zorunda kalmıştır. Ancak bu şartla birlikte yaşamaya devam edebilecek olan kardeşlerin hayatını zorlaştıran bir diğer etmen daha vardır ki, bu sakladıkları sırdan çok daha kötücüldür. Genç kardelşlerin yaşadıkları malikanede şeytani bir varlık kol gezmektedir ve kardeşlere rahat vermemektedir. Gönderen : @Tuğrul Akça
Dil: İngilizce

Oyuncular

Jane

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Tom Porter

Simon Fairbairn

Doctor

Monstruo

Thelma

Mr. Gouldman

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İspanya
YÖNETMEN
SÜRE
110 Dakika
6.4 /10 - (7)

Oluşturulma Tarihi: 2017-12-20 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-12-19

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 25-02-2018 10:09 NillY levanten 451
Sürüm: BluRay >>> RARBG

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 11-08-2018 12:59 NillY atsoyat 56
Sürüm: BluRay >>> AMIABLE

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 21-02-2018 16:50 BluRay oTToMaNeK 30
Sürüm: BluRay >>> RARBG

Thracian82 21-02-2018 09:02

İspanyol sinemasını severiz sayarız ama bu twist takıntısı iyiden iyiye göze batmaya başladı. Böyle giderse Japon korku filmleri gibi kısır döngüye girip azalarak bitecekler. Ha Hollywood'la kıyaslarsam bu gene birkaç gömlek üstün, her türlü gideri var. Ama İspanyol sineması içinde değerlendirirsek çok standart. Sıkılmadım elbette, ama izle geç bir film işte.

lizzyandlana 24-02-2018 10:02

Oyunculuk ve senaryo gerçekten çok iyiydi. Başlarda biraz durağan olsa da ortalarda ve sonlara doğru gerçekten çok güzeldi. Korku ve gerilimi gerçekten de yaşadım. Ayrıca sonlara doğru aşırı şaşıracaksınız şiddetle tavsiye ederim

benteksizhepin 26-02-2018 08:02

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: #000000}
span.s1 {font-kerning: none}
Dönem canlandırması açısından mekânları, materyalleri ve kostümleri büyüleyici bir film. Oyunculuklar önceki işlerinden tanıdığımız aktörlerle çok iyi. As You Are’dan hatırladığım Charlie Heaton. Pride ve Captain Fantastic’ten bildiğim George MacKay gibi. Ve diğer tüm oyuncular çok başarılı ve rollerine oturmuşlar. Ama senaryo ve devamlılık yok gibi nerdeyse. O nedenle sıkıldım. 

19Tufan03 11-04-2018 12:04

El Orfanato'nun senaristi Sergio G. Sanchez'in ilk uzun metrajı. El Orfanato hem işleniş, hem kurgu olarak çok beğendiğim ve son yılların en iyi 3-5 korkusundan biri olduğuna inandığım filmdir. Marrowbone aslında El Orfanato veya türevleri gibi salt korkudan çok daha uzak bir türde. Ben bu tür yapımların korku türünde değerlendirilmesini doğru bulmuyorum. Benim için bir gerilim drama olan bu film, kurgusundan ziyade başarılı işlenişiyle izletiyor kendini. Kurguya gelince, öyle voov ettirecek bir kurgu değil elbette ama klişeleşen bir kurgu olduğunu söylemek de güç. Sergio G. Sanchez'in ilk uzun metrajı olduğunu da göz önünde bulundurursak başarılı film. 7,4 / 10

benteksizhepin 06-09-2018 08:09

İkinci defa seyrettiğimde filmden zevk alabildim. Sanırım ilk seyredişimde filme tam kendimi verememişim ve anlayamamışım. O nedenle yorumumu yeniliyorum. Jack (George MacKay) ile üç küçük kardeşi, Billy (Charlie Heaton), Jane ve Sam eski büyük gizemli ve uğursuz bir eve sığınmak zorunda kalırlar.. Türüne korku gerilim deniyor ama içinde gizem, dram, aşk, sevgi kısaca herşey var bu İspanyol işinin. Değişik bir film. Bir türe sokulamayacak tarzda. Belki en çok fantastik drama denebilir. Psikoloji, duygusallık, aile özellikle de kardeşlik. Ama hepsi de kendince iyi yerde. Beni ilk etkileyen tarafı dönem canlandırmasının çok başarılı olması. Mekanlar, objeler ve kostümler özellikle büyülü. Sanki gerçekten o dönemde o yerdesiniz hissini yaşatıyor. Tabi dönem de önemli 1969 Amerika. Benim en sevdiğim dönemleri. Neden derseniz 1950’ler Amerikası çok büyülü çünkü 2. Dünya savaşı sonrası çok zenginleşmiş. Ama çok da çocuksu ve abartılı. 60’larsa tam oturmuşluk ve arayış, merak ve kendi dışında ki dünyayı anlama dönemi. Mekanlar kadar onları dolduran oyuncular da harika. Hepsi başarılı birbirleriyle de filmle de uyumlular. Oyunculuklar önceki işlerinden tanıdığımız aktörlerle çok iyi. As You Are (2016)’dan hatırladığım Charlie Heaton. Pride (2014) ve Captain Fantastic (2016)’ten bildiğim George MacKay gibi. Ve diğer tüm oyuncular çok başarılı ve rollerine oturmuşlar.Karakterler kimi zaman soğuk, bazen sımsıcak. Bazen korkutucu bazen gülünç.. En çok hoşuma giden şey de aralarında yaş farkı olsa da kardeşlerin bir arada kalabilmek için mücadele etmesi, zaman zaman oyunlar oynayıp eğlenmeleri kendilerine güzel ve korunaklı bir dünya yaratabilmeleri tehlikelerle dolu çevrelerinde.
Marrewbone çocukları açısından, babaları da anneleri de birlikte kalabilmeleri için başka nedenlerle de olsa dış dünyaya karşı bir sır olmak zorunda. Bu, filme büyüme süreci açısından müthiş bir metafor katıyor ve anlatımı zenginleştirip katmanlaştırıyor. Filmin sonlarına doğru gerçekten neler olduğunu anlamaya başlıyoruz. Filmin değişik bir anlatım tarzı var ama oldukça başarılı.Bir başka açıdan bakılırsa da; saf sevgiyi anlatıyor film. Aslında Jack ve kardeşleri arasında ve Jack ve kız arkadaşı arasında. Hiç birbirine karıştırmadan sevgilerimizi yaşayabilir miyiz?

Videolar

Galeri