Little Joe

(Küçük Joe)

Film   2019     [21-04-2019 -> 09-12-2020]

Genetiği değiştirilmiş bir bitki, tohumlarını saçtığında canlılarda esrarengiz değişikliklere neden oluyor gibi görünmektedir. Etkilenenler sanki başkasıyla değiştirilmişler gibi tuhaf görünmektedirler, özellikle de onlara yakın olan insanlar için. Ya da acaba bunların hepsi hayal mi? Gönderen : @DeanJames

Yayın Tarihi: 17-05-2019 [593] Aka:
  • Küçük Joe
Dil: İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Chris

Bella

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Psychotherapist

Jasper

Colleague 3

Mr. Simic

Mrs. Simic

Mother

Buyer 1

Buyer 2

Psychotherapist's Assistant

Little Joe

Student

Posh Man

Büro Angestellter

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Avusturya, İngiltere, Almanya, Fransa
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Korku, Gizem, Bilim Kurgu
SÜRE
105 Dakika
OY VER

Chaotic_Cinema    03-01-2020 08:24 Id:7556


21.yüzyıl insanın doğaya acımasızca müdahale ederek doğanın dengesini nasıl bozduğunu, açgözlülüğümüzün nelere mal olabileceğini anlatmasının yanında bilim insanlarının kapitalist sistemin köleleri haline gelerek etik değerlerini nasıl yitirdiğine ve aile ilişkilerinin nasıl bir çürümeye doğru evrildiğine dair göndermelerde de bulunuyor.

--- spoiler ---

Doğaya adeta bir tanrı gibi müdahale etmeye çalışmanın ağır bir bedeli olduğunu filmde görüyoruz. Yani üreme özelliği elinden alınan küçük joe, içgüdüsel olarak bir şekilde üreme ve çoğalma yollarını sonunda bulur ama bu çoğalma öyle masumane bir yayılma değildir ve insanlar üzerinde ciddi yan etkileri olan bir tehlikenin de hızla yayılmasının habercisidir.

--- spoiler ---

Küçük joe açgözlülük ve mutluluk fetişizmi yüzünden insanlığın karanlık bir distopyaya doğru gidişini kısmen iyi anlatıyor. Müthiş renk paleti ve sanat tasarımıyla öne çıkıyor. Küçük joe, frankenstein’dan esinlenerek genetik mühendislik ve şüpheyle karşılanan bilimsel gelişmeleri sorguluyor.

Roadkiller    03-05-2020 02:59 Id:9087


Sonuna kadar dayanamadım. Yazık bu filme harcanan paraya....

Franz_K    15-01-2021 11:37 Id:11939


Sinefil

Genetiği ile oynanmış canlıların doğal dengeye ve insan yaşamına etkilerini, kâr odaklı dev firmaların oyuncağı haline gelmiş bilim insanlarının etik değerlere yaklaşımını son derece sıra dışı bir kurgu ile eleştiren, 72. Cannes Film Festivali’nde Emily Beecham'a ''En İyi Kadın Oyuncu'' ödülünü kazandırmış “virüs” temalı ilginç bir film Little Joe. Genetik mühendisi iki kişilik bir ekibin koklandığında insana mutluluk veren bir çiçek üretmesi üzerine kurulu film, bu çiçeğin tuhaf yan etkiler yarattığına dair iddialar üzerine gelişen olayları anlatıyor. Litlle Joe, her şeyden önce muhteşem renk paleti, mekân, kostüm ve ses konusundaki özenli ve alışık olmadığımız tavrı ile görsel ve işitsel unsurların hikâyenin önüne geçtiği stilize bir sanat yönetimine sahip, göz okşayan bir film. Dram, gerilim, bilim kurgu gibi farklı türler arasında gezinen Little Joe; seyircisine korku filmlerinden alışık olduğumuz “jump scare” deneyimini yaşatacak ögelere yer vermeyi de ihmal etmemiş. İnsanoğlunun genetik mühendislik adı altında, sözde, insan yararına yaptığı deneysel çalışmaların kendi sonunu getireceğine dair alt metni ile tam da virüslerle mücadele ettiğimiz bu günlerde anlam kazanan ancak özellikle sanat yönetimindeki son derece özenli tavrı için dahi izlemeye değer özgün, seyir zevki yüksek, sıra dışı bir film Little Joe.
7,6/10