Last Night in Soho

(Dün Gece Soho'da)

Film   2021     Altyazılar: [2]   [1] [05-02-2019 -> 09-01-2022]

Moda tasarımı eğitimi için Londra’ya gelen Eloise tuttuğu odada çeşitli sanrılar görmeye başlar. Bu sanrılar 60’lı yıllarda kendisi gibi Londra’ya gelen ve Cafe de Paris’te sahne almak isteyen Sandie isimli genç bir kıza aittir. Eloise rüyalarında moda ikonu olarak gördüğü Sandie’yi takip ettikçe onun trajik hikâyesine tanık olur ve ona yardım etmeye çalışır. Geçmişle gelecek arasında bir hikâye anlatan film Eloise’in hem kâbusları ile hem de kâbuslarının öznesi Sandie’nin yaşadıklarını gün yüzüne çıkarma mücadelesini ele alıyor. Gönderen : @Franz_K

Yayın Tarihi: 04-09-2021 [5477] Aka:
  • Last Night in Soho
  • Dün Gece Soho'da
Dil: İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Eloise's Mother

Taxi Driver #1

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Jocasta

Toucan Bartender

Drunk Student

Student at Party

Silver Haired Gentleman

College Administrator

Ms Collins

Cloakroom Attendant

Cloakroom Attendant

Cilla Black

Café de Paris Bartender

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İngiltere
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Korku, Gizem, Gerilim
SÜRE
116 Dakika
OY VER

Franz_K    22-11-2021 21:28     Id:13785


Sinefil

Bir üniversite gençlik filmi gibi başlayıp hiç umulmadık bir anda içinde spiritüel korku ögelerinin olduğu çift zamanlı bir hikâyeye evrilen ve seyircisine bir an bile sıkılma fırsatı vermeden göz açıp kapayıncaya kadar biten son derece ilginç, akıcı bir psikolojik gerilim Last Night in Soho. Moda eğitimi için geldiği İngiltere’de öğrenci yurdunda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle bir oda tutan Eloise’in bu odada gördüğü sanrılar aracılığıyla seyircisini harika müzikler ve dönemi yansıtan muhteşem kostüm ve dekorlar eşliğinde 60’lı yılların İngiltere’sine fantastik bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Öte yandan Last Night in Soho; Eloise’in gördüğü sanrılarda hayran kaldığı Sandie’nin peşine düşerek onun trajik hikâyesine ortak ediyor seyircisini ve bir yandan kâbuslarından kurtulmak isterken diğer yandan Sandie’ye yardımcı olmaya çalışan kahramanının muhteşem bir kurguyla ve ustalıkla tasarlanmış geçişlerle gerçekle hayalin içi içe geçtiği mücadelesini aynı anda iki farklı zamanda anlatıyor. Film, olayların geçtiği bu iki farklı zaman ve yer yer birbiriyle özdeştirdiği iki kahraman arasında kâh ayna kullanarak kâh bir dansın her figürüne farklı bir karakter yerleştirerek öyle başarılı geçişler yapıyor ki anlatıya canlılık katan ve göz okşayan bu sinematografik unsurlar neredeyse filmin hikâyesinin önüne geçiyor. Buna dönem atmosferini iliklere kadar hissettirecek muhteşem müzik, kostüm ve dekor ayrıntıları da eklenince sanat yönetimi adına da izlemeye değer bir film ortaya çıkıyor. Kısacası hikâyesindeki klişe ayrıntılara rağmen Last Night in Soho, her haliyle güçlü bir yönetmen elinden çıktığını haykıran, hem başarılı kurgusu hem seyirciye görsel ve işitsel anlamda ziyafet niteliğindeki teknik alt yapısı hem de Anya Taylor-Joy ve Jojo Rabbit sayesinde kendine ciddi bir hayran kitlesi yaratmış Thomasin McKenzie’nin başarılı performansları ile yılın iyileri arasına girmeyi başarıyor.  

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 14-01-2022 18:24 Yağızhan Helvacı aytug2001 40
Sürüm: Last.Night.in.Soho.2021.1080p.BluRay.DD+7.1.x264-iFT

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 09-01-2022 15:11 Yağızhan Helvacı Yağızhan Helvacı 286
Sürüm: HDRip & WEBRip & WEB-DL >>> CMRG | EVO | GalaxyRG | ION10 | NOGRP | PSA | RARBG | [YTS.MX]
Not: GÜNCEL. İyi seyirler dilerim.

İngilizce Altyazı
İngilizce 30 1 SubRip 06-12-2021 11:24 Net-Rip Denkzero 21
Sürüm: Last.Night.in.Soho.2021.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-EVO / CMRG / FGT / RARBG / YTS.MX