Las niñas bien

Film   2018     Altyazılar: [1]   [1] [28-02-2019 -> 08-08-2020]

Arkadaş grubunun kraliçesi, çekici, kusursuz ve şımarık Sofia, aklının ucundan dahi geçmeyen bir sosyal çöküntüyle yüzleşir. Takvimler 1982’yi gösterir ve Meksika’da ekonomik kriz patlamıştır. Etraflarındaki sosyal ve ekonomik düzen değiştikçe Sofia ve kocasının kusursuz hayatları sarsılmaya başlar. Gönderen : @Vanya Dayı

Yayın Tarihi: 09-09-2018 [109] Dil: İspanyolca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Meksika
TÜR
Drama
SÜRE
93 Dakika
OY VER

Franz_K    07-08-2020 07:05 Id:10262


Sinefil

1980 Meksika ekonomik krizini arka planına alan Las Niñas Bien; zengin bir iş adamının karısı olan Sofia’nın kendisi gibi yüksek sosyeteden bir grup kadınla kurdukları seçkinler kulübündeki diğerleri ile aralarındaki rekabete, alışverişten, gösterişli partilerden, pahalı zevklerden oluşan sahte dünyalarına mercek tutuyor. Film özellikle sırtlarını zengin kocalarına dayayıp gününü gün etmekten, pahalı alışverişlerden, sık sık düzenledikleri partilerden başka bir şey düşünmeyen yüksek sosyeteden kadınlara ait sinemada pek işlenmeyen hikayesiyle son derece dikkat çekici. Öte yandan film, parayla satın alınmış sahte hayatlar yaşayan bireylerin ellerindeki imkanları kaybetme kaygısıyla ne kadar kırılgan olabileceklerini, kendilerini dünyanın merkezi olarak görüp etraflarında yaşananlara ne kadar duyarsız kalabildiklerini, para ve mal mülk ile edindikleri sosyal konumlarını korumanın onlar için ne kadar hayati bir değer taşıdığını çok çarpıcı bir dille aktarıyor seyircisine. Ilse Salas’ın çoğu zaman bakışları ve mimikleri ile konuştuğu, güçlü performansı ile adeta tek başına sırtladığı Las Niñas Bien; gerek Meksika ekonomik krizinin hikayesine konuk ettiği sosyal sınıfa olan etkilerini aktaran kurgusuyla, gerekse yüksek sosyeteden kadınların kendi iç çekişmelerine dair anlatısıyla dikkat çeken başarılı ve özgün bir film. 
7,7/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe Bilinmiyor 1 SubRip 24-07-2020 06:43 Net-Rip Vanya Dayı 17
Sürüm: MUBI | GENEL

İngilizce Altyazı
İngilizce Bilinmiyor 1 SubRip 24-07-2020 06:42 Net-Rip Vanya Dayı 3
Sürüm: MUBI | GENEL