Lara

(Lara)

Film   2019     Altyazılar: [1]   [1] [17-09-2019 -> 18-02-2021]

60. yaşına giren Lara, yalnız bir kadın, dominant yapısı ve mükemmeliyetçi tavırlarıyla zor bir annedir. Doğum gününde piyanist oğlunun konserine gitmeye karar vermesinin ardından benliği, oğlu ve eski kocası arasında düşünsel ve duygusal bir sorgu sürecine girer. Gönderen : @DeanJames

Yayın Tarihi: 30-06-2019 [338] Aka:
  • Lara
Dil: Almanca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Viktor Jenkins

Paul Jenkins

Clara

Lara Jenkins

Johanna

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Sascha Czerny

Polizist Fauser

Boutique-Verkäuferin

Prof. Reinhoffer

Frau Spengler

Rebecca

Frau an Konzertkasse

Lara's mother

Barbara

Polizist Walter

Steffi

Mr. Czerny

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Almanya
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Music
SÜRE
98 Dakika
OY VER

Franz_K    25-02-2021 12:43 Id:12236


Sinefil

Kendi yalnızlığının mimarıdır insan…
 
Lara’dan öğrenecek çok şeyimiz var: nasıl bir eş, nasıl bir arkadaş, nasıl bir komşu ve her şeyden önemlisi nasıl bir ebeveyn olmamamız gerektiğine dair… Hani çok bildik bir durumdur; çocuğunu idealize eden, onun daha iyi bir hayat yaşaması, daha hak ettiği yerlere gelmesi için çırpınırken ona korkunç zararlar veren, onda travmalara sebep olan ve üzerinde yarattığı baskı ile onun bağımsız bir birey olmasını engelleyen iyi niyetli (!) ebeveyn tavrı. İşte tam da böyle bir kadının, sadece çocuğunu değil etrafındaki herkesi kendinden uzaklaştıran, hayatımızın bir yerinde ve bir zamanda mutlaka karşılaştığımız bir karakterin, Lara’nın ürkütücü hikâyesini anlatıyor film. Kime ve ne amaçla yazıldığı belli olmayan buruşturulmuş kâğıtların masa üzerini doldurduğu bir odada güne uyanan Lara karakteri ile açılıyor film ve seyircisini geçen her dakika ince detaylarla zor beğenirliği, her şeyi eleştirmekten kendini alamayan ve çevresindeki herkesi kendinden uzaklaştıran tavrıyla ustalıkla kurgulanmış bu karakterin tek günlük macerasına davet ediyor. Belediyedeki memuriyetinden emekli olduğunu ve 60. doğum gününü kutladığını öğrendiğimiz Lara’nın oğluna gönderdiği mesajlara cevap alamadığını, sürekli kavga halinde olduğu beraberliklerinde oğlu tarafından terk edildiğini daha ilk sahnelerde anlarız. Sonrasında ailedeki herkes tarafından dışlanan Lara’nın üzerinde çok emekleri olduğunu anladığımız oğlunun kariyer sürecine destek olmaya çalışan biçare davranışları eşliğinde ısrarla yaklaşmasına izin verilmese de oğluna ulaşma ve anaç içgüdülerle destek olma çabalarını izleriz. Bu karşılık bulmayan çabalara rağmen yine de ödüllendirilen o olur ama finalde. Lara; çevresindeki herkesi kendinden uzaklaştıran bir kadın üzerinden hastalıklı ebeveyn tavrına dair anlattığı hikâyesi ile finalde seyircisine her ne kadar empati kurdursa da ustaca kurgulanmış “arızalı” bir anne karakterine dair psikolojik derinliği yüksek etkileyici bir “dışlanmış insan” filmi.
8,1/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 18-02-2021 16:57 Turgut Ulucan RagnarLothbrok 29
Sürüm: Lara.2019.1080p.BluRay.x264-HANDJOB
Not: İngilizce altyazıdan değil, orijinal dilinden dinleyerek çevrilmiştir.

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 18-02-2021 17:01 BluRay RagnarLothbrok 5
Sürüm: Lara.2019.1080p.BluRay.x264-HANDJOB