Kidô senshi Gandamu

Yıl: 1981 | MAL: | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 2,

Dünya nüfusunun aşırı artışı ve kaynakların azalması gibi sebeplerden ötürü dünya ülkeleri 20yy'in sonlarına doğru uzayda kolonileşme çalışmalarına başlarlar. "Side" adı verilen kolonilerin kuruluşundan 70 yıl kadar sonra uzay kolonilerinde yaşayan ve bağımsızlık yanlısı Side 3 grupları Zeon adlı bir Cumhuriyet adı altında birleşirler. Dünya Federasyon'u Zeon'a karşı uyguladığı zorba politikalar Zeon'un giderek fanatik bir diktatörlük rejimine dönüşmesine sebep olur. Dünya insanlarını uzayda yaşamaya mecbur kılmak isteyen Zeon rejimi kitle imha silahları ve "Mobile Suit" adı verilen yeni nesil savaş makineleri üretip Federasyon'a karşı kullanarak Dünya'yı Zeon'un karşısında diz çöktürtmeyi planlamaktadır.Yapılan ilk savaş her iki tarafın da kullandığı kitle imha yöntemleri yüzünden her iki tarafın da mutlak ortadan kalkmasının eşiğine gelmesine sebep olur. Her iki grup da tükenmiş, dünya iklimi büyük ölçüde zarar görmüştür. Her iki taraf da Antarktika'da imzaladıkları bir anlaşma ile geçici bir süre ateşkesi tanımayı kabul eder. Aradan geçen yaklaşık 7 ay sonra Federasyon uzaydaki Side 7'de gizlice yeni nesil MobileSuit projeleri olan RX–78-2 Gundam'ı test etmeye hazırlanmaktadır.Zeon ordusun seçkin subaylarından Binbaşı Char Aznable, Federasyon’un bu gizli projesini haber almıştır ve 18 Eylül 0079 sabahı birkaç MS'ini bu projenin durumu hakkında gözlemleme yapmak üzere gizlice koloniye gönderir. Düne kadar kolonideki sıradan bir genç olan Amuro Ray'in kolonideki karışıklık üzerine tesislere girmesi ve Federasyon'un gizli silahı Gundam'ı çalıştırması üzerine 7 ay süren ateşkes sona erer ve bu olayın tetiklediği zincirleme gelişmelerle milyonlarca kişinin yaşamına mal olacak "1 Yıl Savaşı" yeniden başlar.Şimdi Amuro Ray, yaşadığı koloninin yokolması ile zoraki bir parçası haline geldiği Federasyon savaş gemisi "White Base" mürettebatıyla birlikte Zeon diktatörlüğünün yayılmacılığına karşı verilecek savaşın bir parçası olmak zorundadır. Gönderen : @Kornsky

Aka:
  • Mobile Suit Gundam I
  • Kidô senshi Gandamu
Dil: Japonca

Oyuncular

Amuro Ray

Bright Noah

Ryû Jose

Kai Shiden

Hayato Kobayashi

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Mirai Yashima / Katz Hawin

Sayla Mass (Artesia Som Daikun) / Kikka Kitamoto / Haro

Frau Bow / Letz Kofan

Char Aznable (Casval Rem Daikun)

Garma Zabi

Degwin Zabi

Degwin Zabi (2000 DVD version)

Kishiria Zabi

Giren Zabi

Dozul Zabi (2000 DVD version)

Dozul Zabi

Ramba Ral

Hamon Crowley

Tem Ray

Matilda Ajan

Paolo (2000 DVD version)

Wakkein (2000 DVD version)

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Japonya
YÖNETMEN
SÜRE
137 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-02-17 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-09-21

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 16-04-2017 18:04 Akuma_Blade Akuma_Blade 22
Sürüm: [OZC] Mobile Suit Gundam I: Tokubetsu-hen
Not: OZC Rip'i için hazırladığım Türkçe altyazıyı içerir. (Klasik serinin ilk 13 bölümünün derlemesini içermektedir) Dosya üzerinde denenmiştir. İyi seyirler.

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 2 MicroDVD 04-04-2017 09:05 Akuma_Blade Kornsky 7
Sürüm: [ZX] Gundam 0079 Movie Trilogy I
Not: ZX grubunun 695 MB'lik 2 diskten oluşan MKV formatlı versiyonu için yapıldı ve dosya üzerinde her iki diskte de denendi. İyi seyirler.

Videolar

Galeri

Serinin Diğer Yapımları