Ketenpere

Yıl: 2017 | IMDB: |

Kalender, bir akrabasının cast şirketinde çalışan ve arada dizilerde, filmlerde ufak ve sözsüz roller alan bir figürandır. Uzatmalı sevgilisi İmge ile evlenme hayalleri kurmakta; yaşadığı semtteki çevresine ufak tefek roller ayarlamaya çalışmaktadır. Akrabasının adının karıştığı bir mali suçu üzerine alan Kalender, kısa süreyle cezaevine girer. Cezaevinde Vefa abi isimli bir mahkumla karşılaşır. Vefa, kendisinden yaşca küçük olan Kalender'i rol aldığı dizilerden, filmlerden tanımaktadır; kısa sürede Kalender'i çok sever ve himayesine alır.

Cezasını tamamlayan Kalender, cezaevinden çıkar ve eski yaşamına geri döner. Vefa'nın dışarıdaki adamları ona dışarıda da yardım ederler. Bir süre sonra Vefa da cezaevinden çıkar. Kalender, Vefa'nın yanına gider ve yıllardır hayalini kurduğu kendi cast şirketini kurmaktan ve film çekme hayalinden bahseder. Vefa çok sevdiği Kalender'e yardım etmeye ve ona bir film çektirmeye karar verir. Olaylar sürpriz şekilde gelişir.
Gönderen : @Tuğrul Akça
Dil: Türkçe

Oyuncular

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı: , , ,
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
108 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-10-26 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-10-17

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

alpalp84 01-01-2018 07:01

Şafak Sezer kendini filmlerde herşeyi bilen ağabey rolüne çok yakıştırıyorki bu filmdede ne yaparsa yapsın herkesten saygı gören mahallenin ağabeyi rolünde. İpsiz, sapsız, dolandırıcı ama insanların ağabeyi. Kahvehaneden topladığı insanlarla idare edecek bir film çekmeye çalışmış. Keşke sadece oyuncu olarak kalsaydı. Sırf kolpaçino hatırına, belki ufaktan tefekten benzer diye seyrettim ama zerre kadar gülmedim-gülünecek birşey görmedim. 3/10

Videolar

Galeri