Joker

(Joker)

Yıl: 2019 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Kalabalık içinde bile her an yalnız Arthur Fleck bağ kurma arayışındadır. Yine de, Gotham şehrinin isli sokaklarında yürürken; bölünme ve hoşnutsuzluğun düşmanca bir yer hâline getirdiği şehrin, üzeri grafitilerle dolu toplu taşıtlarına binerken, Arthur yüzünde iki maskeyle dolaşır. Bunlardan birincisi gündüz işi için yüzüne çizdiği palyaço suratıdır. Diğeri ise asla silip çıkaramayacağı bir maskedir: Bu, çevresindeki dünyanın bir parçası gibi hissetmek için ortaya koyduğu boş çabayı yansıtan bir maskedir; hayatı tekrar tekrar yerle bir edilmiş, yanlış anlaşılmış bir adamı gizleme çabasıdır. Babasız büyüyen Arthur’ın annesi kırılgan bir kadındır ve belki de Arthur’ın en iyi arkadaşıdır. Annesi onu “Mutlu/Happy” takma adıyla çağırır; bu lakap Arthur’ın yüzüne içindeki yürek acısını gizleyen bir gülümseme yayar. Fakat, sokakta ergenlerin zorbalığına, metroda takım elbiselilerin sataşmalarına ya da işteki diğer palyaçoların şakalarına maruz kaldığında, topluma aykırı bu adam çevresindeki herkesle gitgide daha da uyumsuz hâle gelir.


Yayın Tarihi: 31-08-2019 Aka:
  • Joker
Dil: İngilizce

Oyuncular

Arthur Fleck

Murray Franklin

Sophie Dumond

Penny Fleck

Thomas Wayne

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Detective Burke

Detective Garrity

Randall

Gary

Hoyt Vaughn

GiGi Dumond

Gene Ufland

Dr. Sally

Barry O'Donnell

Alfred Pennyworth

Bruce Wayne

Martha Wayne

Social Worker

Young Penny

Dr. Stoner

Carl (Arkham Clerk)

Arkham Psychiatrist

Woman on Subway

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Kanada, ABD
YÖNETMEN
SÜRE
121 Dakika
9.1 /10 - (8)

Oluşturulma Tarihi: 2017-09-21 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-10-21

Çeviri Duyuruları

Sürüm: Joker 2019 720p HDCAM-GETB8
Not: twitter.com/hasangdr & xqnder

Son Güncelleme: 09-10-2019 11:11

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 19-10-2019 19:12 TheDeadlock83 TheDeadlock 249
Sürüm: JOKER (2019) English NEW HDCAM-Rip - 720p - x264 - AAC - 1GB, JOKER (2019) 720p DVDScr - x264 - AAC
Not: Biraz dilde, biraz da zamanda düzeltme yapıldı.

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 14-10-2019 11:55 Fansub toros06 62
Sürüm: Joker.2019.720p.HDCAM.900MB.getb8.x264-BONSAI[TGx]

alpalp84 11-10-2019 08:50 Id:6929

Bu filmi seyretmeden yorumları okumam iyi oldu. Okumasaydım The Dark Knight filmindeki gibi bir joker bekleyeceğim için hüsrana uğrayacaktım. Psikolojik bir dram filmi yapmışlar. Zaten sorunlu olan bir bireyin toplum tarafından itilmesiyle ne hale gelebileceğini göstermişler. Tabi burada Gotham şehrinin de etkisi çok büyük. Fakat Joker burada küçük emrah moduna girmiş. Gelen giden vuruyor, maddi sıkıntılar had safhada. Psikolojisi bozuk olmasında sıkıntı yok ama biraz daha ayaklarının üstünde durabilen bir Joker yapmaları lazımdı.(Heath Ledger jokeri gibi) Filmdeki hemen hemen herşeyi güzel yapmışlar. Ben bile Batman boşuna uğraşıyor diye düşündüm bolca. Esasında bu film DC sinematik evreninin ilk filmi olsaydı evren çok güzel şekillenebilirdi.

deligoz 16-10-2019 01:30 Id:6957

Filmin adı Joker değil Poker olsa mükemmel olurdu. Geçmişi tamamen bir gizem olan, The Dark Knight  ve DC Comics Joker'i gitmiş, yerine gelenin gidenin vurduğu, "alma mazlumun ahını" temalı bir Joker gelmiş.
Bu sebepten hoşuma gitmedi. Bir anti-hero ve halk kahramanı olmuş. Spoiler vermek istemediğim, Wayne ailesiyle ilgili olan şeyler aşırı ötesi saçma olmuş.
DC evreni, Batman, Joker olaylarını bilmeyen insanlar için efsane bir film. Ama konuya hakim insanlar için hoş olmadı. Ama genel olarak dediğim gibi Joker değil Poker isimli bir karakter olarak düşünürseniz güzel.
Dipnot: Bruce Wayne ile arasında bu kadar yaş fark olması da büyük hata.

morgoth 17-10-2019 02:35 Id:6963

Psikolojik filmler arasında değerlendirmek gerekirse adına karakterine güvenerek uzatılmış ortalama bir film denebilir. Fakat JOKER in başlangıç filmi olarak değerlendirecek olursak fena değil. Joker in doğuşunu konu alması sebebiyle bir kısım hayranlarını heyecanlandırmış ve gördüklerine sevinmişlerdir. 
Genel değerlendirecek olursak film fazla uzatılmış. Psikolojik sorunlara daha çok eğilmiş. Beklenti olarak bu kısımların daha az gösterildiği daha çok joker in vukuatlarını ve bu olaylara jokerin bakış açısını görmek isterdim. Filmde bir tane olay var ve bunun joker tarafından mantığı açıklanmış. 
Daha önce dark knight filminde olay kurguları daha iyi sayıca daha fazla ve zekice işlenmiş üstüne joker in mantığı verilmişti.
Bu filmi psikolojik filmlerle kıyaslamak daha doğru olur. Örnek olarak black swan filmi ile kıyaslarsak geride kaldığını daha rahat görebiliriz.

Videolar

Galeri