İyi Biri

Film   2014    


Yayın Tarihi: 15-10-2014 Aka:
  • İyi Biri
Dil: Türkçe Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
TÜR
Komedi, Drama
SÜRE
117 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 18-04-2019 - Son Güncelleme Tarihi: 24-04-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Con Vayne    24-04-2020 09:08 Id:8964


Etkin

Güzel bir yol filmi.  İşsiz güçsüz,  tabir-i caizse bir baltaya sap olamamış 40'ını geçkin bir adam olan mizrap,  bir gün babasının hakaretleri ve evden kovması nedeniyle,  evden gitmeye karar verir.  Asker arkadaşı da zamanında bir mektup yazmış "burada seninle evlenecek kız çok, arazide var,  dikeriz bir ev eker biçersin" demiştir.  Böylece alır yanına topal sokak köpeği karakızı hatay Samandağ 'dan mersin mut' a asker arkadaşının yanına girmek için yola düşer. 
Tesadüfler üzerine bildik bir yol filmi ama izlemesi keyifli, yer yer dram iken genellikle komedi. Replikler oldukça güzel ve hayata dair. Mersinli olduğum için memleketimi izlemesi ayrıca güzeldi. Mersin ve Hatay yerlileri Arap olduğu için şive biraz farklıdır, cengiz bozkurt bunu genel olarak iyi yapsa da tam olarak yapamamış, kıbrıslı yada güneydoğu'lu gibi konuştuğu oldu, ama diğerlerine nazaran daha iyiydi, diğerleri hiç konuşamıyordu. Ve oyunculuklar yine diğerleri açısından çok iyi değildi, cengiz bozkurt haricinde sırıtıyorlardı, karakız bile daha güzel oynadı. 

Videolar

Galeri