Italiensk for begyndere

(Yeni başlayanlar için İtalyanca)

Yıl: 2000 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Danimarka'nın banliyölerinde yaşayan ve akşamları aynı kursa giden 6 kişinin, beklentileri ve sonucunda yaşadıkları hayal kırıklıkları karşısında tutunacak dal olarak İtalyanca'yı görürler. Karısının ölümüyle hayatının yönünü kaybetmiş genç bir rahip, inanılmaz derecede sakar bir kasiyer, cinsel organını kullanmadığı için köreldiğine inanarak iktidarsız olduğunu düşünen bir otel memuru, bulunduğu ülkenin dilini konuşamayan güzel bir İtalyan garson, sivri dili ile başına dert açan futbol delisi bir restoran müdürü ve annesinin hastalığıyla boğuşan hüzünlü bir kuaför.


Aka:
  • Yeni baslayanlar için Italyanca
  • Italian for Beginners
Dil: Danca, İtalyanca, İngilizce

Oyuncular

Jørgen Mortensen

Hal-Finn

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Kirsten, the real estate dealer

Lise, the nurse

Kirketjener

Reverend Wredmann

Karen's Mother

Klaus Graversen

Olympia's Father

Andreas' mother

Sportsman / Church Singer 1

Sportsman / Church Singer 2

Night School Teacher

Marcello, the Italian teacher

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Danimarka, İsveç
YÖNETMEN
SÜRE
112 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 17-02-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 22-04-2019

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 MicroDVD 17-02-2017 21:24 DVD-Rip 18
Sürüm: GENEL

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 MicroDVD 17-02-2017 21:18 DVD-Rip 1
Sürüm: GENEL

Franz_K 03-03-2019 10:44 Id:5474

Temelleri Lars Von Trier tarafından atılmış; filmler hareketli el kameraları ile renkli çekilmeli, doğal ışık kullanılmalı, filtrelere yer verilmemeli, bir türe ait olmamalı gibi kurallara sahip Dogma 95 manifestosunun tüm gereklerini hakkıyla yerine getiren sevimli bir film Italiensk for Begyndere. Belediyenin açtığı İtalyanca kursunda bir araya gelen birbirinden sevimli altı karakterin hayatlarından kesitler sunan film Kopenhag'ın soğuk, renksiz, sıkıcı ve kasvetli ikliminde başlayıp Venedik'te neşeli bir akşam yemeği ile sona eriyor. Filmin afişinde yazan “Yeni başlayanlar için İtalyanca, kaybedenler için aşk” cümlesi filmin özeti niteliğinde aslında. Film, birbirinden tuhaf hayatlara sahip ve her biri bir kaybeden olan altı karakterin “aşk” etrafında birleşerek bir kazanana dönüşme hikâyesini anlatıyor. Bu hikâye Danimarkalı yönetmen Lone Scherfig’ın kadınsı dokunuşları ve Dogma’nın getirdiği samimiyet ve gerçekçilikle oldukça sevimli ve keyifli bir filme dönüşüyor.
7,5 /10

Videolar

Galeri