İnsanlar İkiye Ayrılır

Film   2020     Altyazılar: [1]   [1] [08-10-2020 -> 09-05-2023]

Bir şirket, bankaların çeşitli nedenlerle peşine düşmediği borçları satın alır. Duygu ve Bahadır da her ne olursa olsun borçları tahsil eden bu şirketin çalışanlarındandır. Kısa sürede şirketin en başarılı elemanlarından biri haline gelen Duygu, en yüksek tahsilatı yapan çalışanın ek prim kazandığı firmada Bahadır'la kıyasıya bir rekabete girişir. Bir gün ikili, Ceren Gürel bir borçlunun dosyasını takip etmeye başlar. Kadını sıkıştırmak için çeşitli oyunlar oynayan Duygu ve Bahadır, bu sırada işin sonunda alacakları prim için birbirlerine karşı mücadele eder. Gönderen : @umfuk55

Yayın Tarihi: 07-10-2020    10-09-2021  [TR] [1032] Aka:
  • Two Types of People
  • İnsanlar İkiye Ayrılır
Dil: Türkçe Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Ceren

Bahadir

Müge

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Feridun

Sinan

Guest star

Guest star

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
TÜR
Drama
SÜRE
101 Dakika
OY VER

Franz_K    7 ay önce     Id:15269


Sinefil

“İnsanlar her durumda ikiye ayrılırlar. Borçlu veya alacaklı, patron ya da çalışan, zengin yahut fakir… Bunlardan hangisi olacağınıza siz karar veremezsiniz ama av mı, avcı mı olacağınıza siz karar verirsiniz.”
2020 Altın Portakal Film Festivali’nden “En İyi Yardımcı Kadın” ve “En İyi Senaryo Ödülleri” ile dönen ve bankacılık ve finans sektörünün acımasız rekabet koşullarına, alacaklı ile borçlu arasındaki icra tehdidi üzerinden yürütülen tahsilat baskısına dair başarılı kurgusuyla dikkat çeken nefis bir film İnsanlar İkiye Ayrılır. Film; banka alacaklarını devralarak borçlulardan tahsilat yapan bir aracı kurumda birbirinin ayağını kaydırmak için fırsat kollayan iki çalışanın yaptığı usulsüzlükler nedeniyle açılan bir soruşturma üzerinden sürprizlerle dolu bir hikâye anlatıyor. Beyaz yakalı elemanlar üzerinde yaratılan performans odaklı çalışma baskısı, mobinge varan patron yaklaşımları, çalışanlar arasında rekabete dayalı iş ilişkileri, alacağın tahsili için borçlulara uygulanan psikolojik şiddet, bankaların ikiyüzlü para politikaları gibi bankacılık ve finans sektörüne dair aslında hiç de yabancısı olmadığımız detaylar üzerinden sert bir kapitalizm eleştirisi yapan film; bunu seyirciyi her adımda şaşırtan ve kuşkuda bırakan başarılı bir kurgu ile aktarıyor. Avın avcıya dönüştüğü birbirini takip eden üç final sekansı ile hem seyircisini ters köşeye yatıran hem de onun başından beri darladığı yüreğini soğutan İnsanlar İkiye Ayrılır; ilgi çekici güncel konusu, güçlü oyuncu performansları, iyi tasarlanmış kurgusu ve kurumsal mecralardaki alacaklı-borçlu meselelerine dair eleştirel yaklaşımıyla soluksuz izlenecek iyi bir yerli alternatif.
7,9/10

umfuk55    5 ay önce     Id:15542


Uzman

Banka borçları olan insanların şirketler aracılığıyla nasıl dolandırıldığını anlatan güzel bir film. Sonunda işler iyice değişiyor ve seyredilmesi keyifli bir filme dönüşüyor. Drama denmiş ama psikolojik bir gerilimde mevcut, tavsiye ederim. 7/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 08-11-2022 19:03 Net-Rip umfuk55 6
Sürüm: İnsanlar İkiye Ayrılır 2020 1080p NF WEB-DL H264 EAC3 5.1 - HdT

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 08-11-2022 19:03 Net-Rip umfuk55 4
Sürüm: İnsanlar İkiye Ayrılır 2020 1080p NF WEB-DL H264 EAC3 5.1 - HdT