In the Aisles

(Muhtemel Aşk)

Yıl: 2018 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Geçmişinden uzaklaşmaya çalışan Christian, bir toptan markette işe başlar. Bu yepyeni ortama sessizce uyum sağlamaya çalışırken sadece işine bakar ve kısa sürede sorumluluklarına ve mesai arkadaşlarına ayak uydurmayı başarır. Marketin uzun koridorları ve büyük rafları arasında insan kendini yalnız hissetse de Christian bu durumdan mutludur aslında -ta ki şeker reyonunda çalışan Marion ile tanışana kadar.


Orijinal Başlık: In den Gängen

Dil: Almanca

Oyuncular

Marion Koch

Christian Gruvert

Bruno

Wolfgang

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Tino

Marions Mann

Paletten-Klaus

Johnny

Staplerlehrling

Staplerlehrling

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Almanya
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
125 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2018-11-03 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-04-25

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 26-11-2018 11:43 bL00keRs bL00keRs 146
Sürüm: BluRay >> USURY | YTSAM | RMTeam | BiPOLAR

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 26-11-2018 21:43 BluRay oTToMaNeK 10
Sürüm: BluRay >>> USURY | BiPOLAR

Franz_K 10-03-2019 09:03

Büyük bir markette reyon görevlisi olarak işe başlayan Christian’ın kısa hikâyesini anlatan minimalist bir film In den Gängen. Film; Christian, Marion ve Bruno olmak üzere üç başlıkta ilerliyor ve aslında her bir karakter üzerinden bir yabancılaşma hikâyesi anlatıyor bize. Chaplin’in meşhur Modern Times’ını çokça hatırlatan bir tarafı var filmin. Zira filmin kahramanları mesai saatleri içerisinde tıpkı Modern Times’ta olduğu gibi ellerindeki makineleri kullanarak sistemin en aksaksız şekilde işlemesini sağlamak zorunda bırakılıyorlar. Kahramanlar yaptıkları işin kurallarıyla ve kullandıkları makinelerle bütünleşerek oldukça katı bir sistemin, çöpe atılan son kullanma tarihi geçmiş ürünleri tüketmeyi bile yasaklayan bir sistemin parçası olup kendileriyle yabancılaşıyorlar adeta.. Öte yandan film, üzerinde hiç düşünmediğimiz bir meslek dalını odağına alıyor ve bu meslek dalında çalışan insanların hayatlarından bir kesit aktarıyor bize. Modern çağın insanı robotlaştırdığı monoton yaşamında romantik bir pencere açıyor bir yandan da. İnsani olana değiniyor. Bir büyük süpermarkette yarattığı bu acımasız evrenin içine aşkı sokuyor. Umutsuz ve çözümsüz bir aşkı. Ve elbette ki son sahnesiyle “Nerede olursanız olun; kalbiniz özgürlük için, aşk için atıyorsa okyanusun sesini duyabilirsiniz.” diyor. Franz Rogowski’nin gerek canlandırdığı karakter gerekse oyunculuğuyla alıp götürdüğü yavaş tempolu ama farklı okumalara açık bir film In den Gängen
7,2 /10

Videolar

Galeri