In Syria

(Hayatin Içinde)

Film   2017     Altyazılar: [2]   [1] [23-08-2017 -> 08-04-2021]

Suriye, Şam’da çatışmalar hala sürmektedir. Tüm bu kaosun ortasında bir apartman dairesinde hayat hala devam etmektedir. Kocasına ulaşamayan Oum’un tek derdi, ailesini bir gün daha keskin nişancıların mermilerinden ve savaşın tehlikelerinden korumaktır. Dışarıdan ne zaman ani bir tehlike belirse, Oum baskın otoritesiyle evdeki kayınbabasından kızlarına kadar herkesi yönlendirir. Peki bir gün evi silahlı adamlar bastığında ve onlarla tek başına yüzleşmek zorunda kaldığında Oum, yine bu kadar güçlü kalabilecek midir? Gönderen : @Kornsky

Orijinal Başlık: Insyriated

Yayın Tarihi: 11-02-2017 [378] Aka:
  • In Syria
Dil: Arapça Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Oum Yazan

Delhani

Abou Monzer

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Aliya

Yazan

Brancardier 2

Le premier homme 1

Le premier brancardier 1

Ghassan

Le deuxième homme 2

Halima and Samir's baby

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Belçika, Fransa, Lübnan
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Savaş
SÜRE
85 Dakika
OY VER

haydarz    18-10-2018 03:15 Id:4244


3.000 km. uzakta Belçikalı birinin senaryosunu yazıp yöneteceği Suriye iç savaşı filmi ancak bu kadar vasat olabilirdi zaten. Tamamı bir apartman dairesi içinde geçen korku, gerilim vb. filmler tamamen o anki, spontane gelişmelere bağlı olarak heyecan ve merakla izlenen yapımlar olabilir. Çünkü oradaki olaylar dış dünyadan bağımsızdır. Ama konu "Suriye iç savaşında bir ailenin yaşadığı dram" gibi gayet iddialı bir teze sahipse ve siz bu atmosferi görsel değil, sadece arasıra patlayan bombalar ve makineli tüfek sesleri ile veriyorsanız, resmen orada yaşanan dramı istismar etmektesiniz demektir. Öyle ki, film boyunca yaşanan korkunun sebebini, evi basan eli ve beli silahsız iki kişi ile sembolize etmeye çalışmak, anlatımda ucuza ve kolaya kaçmanın da görsel bir ispatı olmuş sayılabilir. Sonuç olarak, Ortadoğu konulu benzer yapımların değişmez oyuncusu Hiam Abbass'ın varlığı bile bu filmde çok silik kalmış diyeyim de, olaydaki basitliği siz anlayın artık.

Franz_K    07-04-2021 10:22 Id:12548


Sinefil

Suriye iç savaşının patlak verdiği günlerde bir apartmandaki tek dolu dairede sıkışıp kalmış bir grup insanın yaşadığı gerilim dolu 24 saat üzerinden savaşın bireyler, özellikle kadınlar üzerinde yarattığı yıkıcı etkiyi çok çarpıcı bir dille aktaran bir tek mekân filmi Insyriated. Kocası başka bir yerde mahsur kalmış üç çocuklu Oum’un; kayınpederi, daireleri hasar aldığı için kendilerine sığınmış 5-6 aylık çocuk sahibi genç bir çift, kızının erkek arkadaşı ve hizmetçileri ile birlikte dışarıda art arda patlayan bombaların, kapı önüne çıkıldığında hedefi haline gelecekleri keskin nişancının ve savaş fırsatçılarının tehdidi altında geçirdikleri bir günü seyircisini bir an bile koparmayan bir tempoyla anlatıyor film. Savaşa dair neredeyse hiçbir görüntü vermeden savaşın ve felaket fırsatçılarının korkunç yüzünü en sert haliyle yansıtan film; seyirciyi ciddi anlamda rahatsız eden özensiz bir yönetmenlikten kaynaklı mantık hatalarını başta Hiam Abbas olmak üzere doğal oyuncu performansları ve güçlü kurgusuyla örtmeyi başarıyor. Özellikle otoriter ve sert Oum karakteriyle güçlü bir kadın imajı çizen ve kurgusunu onun etrafında şekillendiren film, tüm dik duruşuna rağmen bir yerde geri adım atmak zorunda kalan Oum üzerinden savaşın ölenleri her ne kadar erkekler olsa da ölümden daha korkunç, ölümü aratan hasarı kadınların aldığı vurgusunu yapıyor. 85 dakikalık makul süresi, başarılı oyuncu performansları ve yerel bir hikâye anlatsa da evrensel mesajlar veren gerilim dozu yüksek sert kıvrımlı kurgusuyla “kadın” temalı bu savaş karşıtı film; hem savaşın gündelik dehşetini hem de yapanın yanına kar kaldığı cinsel şiddet içerikli korkunç yüzünü rahatsız edici bir şekilde betimliyor.
7,5/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe Bilinmiyor 1 SubRip 27-08-2018 16:21 Eren Yıldız toros06 11
Sürüm: Insyriated.2017.SUBBED.DVDRip.x264-RedBlade (427MB)

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 28-04-2018 23:47 Eren Yıldız deiure 41
Sürüm: BluRay x264-EA | BluRay x264-Ganool

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 06-12-2017 18:27 Fansub toros06 5
Sürüm: BluRay >>> EA || Ganool || XpoZ