In My Room

Film   2018     Altyazılar: [1]   [1]

Hem özel hem iş hayatında umutsuzca dibe vurduğunu hisseden ve geleceği düşünmekten korkan Armin, bir sabah uyandığında kendini dünyada kalan son insan olarak bulur. Zaman geçip bu başı buyruk düzene tam alışmışken, günlerden bir gün, bu yeni dünyası da alt üst olur. Erkeklik, bağlılık, aile ve varoluş kavramları üzerinden modern topluma dair yer yer şaşırtıcı ve komik ama son kertede insancıl bir eleştiri. Gönderen : @DeanJames

Yayın Tarihi: 17-05-2018 Aka:
  • In My Room
Dil: Almanca, İngilizce

Oyuncular

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Almanya, İtalya
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Bilim Kurgu
SÜRE
119 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 17-05-2018 - Son Güncelleme Tarihi: 30-05-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 29-05-2020 04:00 Lizozom Lizozom 31
Sürüm: In.My.Room.2018.1080p.AMZN.WEB-DL.DD+5.1.H.264-Cinefeel

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 29-05-2020 04:00 Net-Rip Lizozom 4
Sürüm: In.My.Room.2018.1080p.AMZN.WEB-DL.DD+5.1.H.264-Cinefeel

Franz_K 30-05-2020 12:21 Id:9465

Post apokaliptik (kıyamet ve kıyamet sonrası kurgu) temasıyla dikkat çeken ancak bu temanın alışık olduğumuz klişelerinin epey dışında bir kurguyla benzerlerinden ayrılan In my Room; modern bir Robenson ve kısmen bir Adem ile Havva hikayesi. Anlatısını gerek iş, gerek özel hayatında oldukça başarısız bir kişi olan Armin karakteri üzerine kurgulayan film, onun başarısızlıklarla dolu iş hayatına ve aile ilişkilerine yer verdiği ilk çeyrekten sonra gerekçelerini sorgulamadığı bir kıyamet sonrası dünya ile baş başa bırakıyor kahramanını. Bu noktadan sonra film, kişisel özgürlüğün sınırlarının sorgulandığı bir hikâyeye dönüşüyor. Modern dünyada başarısız olan Armin karakterinin kolaylıkla uyum sağladığı ve çalışmaya, sorumluluklarının peşinde koşmaya mecbur olmadığı bu yeni dünyada, dünyanın bütün lüksü sınırsızca önüne serilmişken tam aksi bir hayat seçmesi bu bağlamda onun istediği insan olabilmek için eline geçen fırsatı değerlendirmesi olarak yorumlanabilir elbette. Bir anda tüm insanlığın yok olduğu bir dünyada hediye edilen korkutucu ve sınırsız bir özgürlük ile ne yapılabilir ki gerçekten de? İşte In my Room bunun başarılı bir sorgulamasını yapıyor son üç çeyrek boyunca. İkinci yarıda filme dâhil olan ve Armin ile taban tabana zıt karakterdeki Kirsi karakteriyle de film bu sorgulamanın cevabını veriyor aslında. Yerleşik ve tüm imkânlara sahip olunan bir hayat mı yoksa altın tepsi ile sunulmuş özgürlüğün sınırlarına doğru bir keşif yolculuğu mu? Bir kıyamet sonrası film olmasına rağmen In my Room; kıyamet sonrası dünyaya dair bir filmden ziyade sonsuz bir özgürlüğe ve yapayalnız kalınan bir dünyada yaşamaya dair sıra dışı sorgulamalar yapan, ayrıntılı yorumlanması bolca spoiler içerecek, başarılı bir modernizm eleştirisi. Bu filme ilgi duyanlar kıyamet sonrası dünyaya dair daha ana notalarda bir film olan Margot Robie’nin başrolde olduğu Z for Zachariah ile Elle Faning’in oynadığı I Think We're Alone Now’a da bakabilir.
7,6/10

Videolar

Galeri