İftarlık Gazoz

Yıl: 2016 | IMDB: |

1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. 5.sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemez ve ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa ailesinden izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli oruç tutmaya başlar fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Bitmek bilmeyen bu uzun gün, Gazozcu Ustası Cibar Kemal ve Adem için nasıl tamamlanacaktır? Gönderen : @PaRaNoYa7

Yayın Tarihi: 29-01-2016 Aka:
  • Iftarlik Gazoz
  • 61 Days
Dil: Türkçe

Oyuncular

Cibar Kemal

Hasan

Gülizar (Adem Anne)

Yörük Osman (Adem Baba)

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Berna

Adem Büyüklük

Plaj Yasli Kadin

Hasan Anne

Sevket Aga

Berna Anne

Kontra Gerilla

Tas Atan Kadin

Cezaevi Avukat

Berna Büyüklük

Plajdaki Adam

Misafir Bebek

Cezaevi Müdürü

Ögretmen

Bekir

Topçu Esnaf

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
SÜRE
115 Dakika
7.2 /10 - (16)

Oluşturulma Tarihi: 16-04-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 22-04-2019

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Erkan 14-11-2017 11:41 Id:1565

Arada bir seyretmek gerekir Ege filmlerini, pozitif bir etkisi var gerçekten. Baştan sonra keyifli olarak göze gönüle hitap eden bir seyirlikti. Görebildiğim tek eksi olan ve belki de en önemli tarafıysa iki düşünce yapısını işleyip yerlerinde bırakması oldu. Bir mesaj varsa da ben alamadım. En azından uzun zamandır gözüme takılıp duruyordu izlemiş oldum ve beklentimin üzerinde çıktı.

Videolar

Galeri