I Was, I Am, I Will Be

(Söz Senettir)

Film   2019     Altyazılar: [2]   [1] [14-05-2020 -> 25-10-2020]

Almanya’dan yaz tatili için Türkiye’ye gelen, kadının pilot, erkeğin müzisyen olduğu bir çiftin üç kişilik bir oyuna dönüşen maceralarını gözler önüne seren film ilişkilere ve kimliklere dair pek çok algımızı sarsıyor. "Bir Zamanlar Kızılderili Ülkesinde" filmini 2018’de festivalde izlediğimiz İlker Çatak’ın bu yeni filmi, Münih Film Festivali’nde En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazandı. Gönderen : @Denkzero

Orijinal Başlık: Es gilt das gesprochene Wort

Yayın Tarihi: 02-07-2019 [329] Aka:
 • Es gilt das gesprochene Wort
Dil: Almanca, İngilizce, Türkçe, Fransızca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Raphael

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Dr. Evi Stade

Alper

Mitarbeiter (Security)

Sandra (Stewardess)

Thali

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Almanya, Fransa
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Romantik
SÜRE
120 Dakika
OY VER

Franz_K    28-12-2020 11:22 Id:11748


Sinefil

Daha iyi bir yaşam umuduyla evlerini barklarını terk edip turistik bölgelere akın eden ve bu uğurda “Ne iş olsa yaparım abi.” den başlayıp arzularını söndürmeye gelmiş geçkin turistlere bedenlerini satmaya kadar her türlü onursuz muameleye maruz kalan ülkemin kara yağız delikanlılarına dair çoğu hüsranla biten on binlerce hikâyeden birini anlatıyor Es Gilt das Gesprochene Wort. “Geçmiş, günümüz ve gelecek” başlıklı üç bölüme ayrılan ve daha ilk sahnede kendi spoilerini verdiği “geçmiş” bölümünde Marmaris’e gelen Baran isimli yakışıklı bir gencin burada kendine bir çıkış yolu aradığı günlere odaklanan film, bu bölümde Marmaris’in şaşaalı gece hayatının arkasında yatan dramatik insan manzaralarını en gerçekçi haliyle aktarıyor. Sağlık sorunları nedeniyle yaşadığı sıkıntılardan uzaklaşmak için Marmaris’e gelen bir kadın pilotla tanışma süreci de bu bölümde ele alınıyor. Baran’ın anlaşmalı bir evlilikle Almanya’ya yerleştikten sonra yaşadıklarını anlatan son iki bölümde ise film; bambaşka bir hikâyeye evriliyor ve birbirine tamamen yabancı, farklı iki kültürden iki insanın zamanla gelişen sevimli, sıcak ama çoğu zaman inişli çıkışlı ilişkisi üzerinden yürüyor. Tek kelime Almanca bilmeyen ve çat pat İngilizcesi ile derdini anlatmaya çalışan Baran’ın Almanya’da tutunmaya çalışma mücadelesi büyük bir fedakârlık örneği göstererek kendine yeni bir hayat kurması için ona elinden geleni yapan anlaşmalı karısı Marion ile ilişkisine paralel olarak son derece sevimli ve sıcak bir hikâye ile aktarılıyor filmde. Temeline oturttuğu sosyal bir sorunu güzel bir dostluk ve aşk ilişkisi ile süsleyen Es Gilt das Gesprochene Wort; gerek seyircisini daha ilk sahnede içine çeken sıcak, samimi hikâyesi, gerek ülke gerçeğine dair şimdiye kadar hiç işlenmemiş bir konuya dair senaryosu, gerekse harika oyuncu performansları ile kaçırılmaması gereken bir film.
8,0/10

  Galeri

  Altyazılar

  Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
  Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

  Türkçe Altyazı
  Türkçe 25 1 SubRip 23-12-2020 23:24 Net-Rip Denkzero 26
  Sürüm: Es.gilt.das.gesprochene.Wort.(2019).720p.GERMAN.WebRip.x264-BulIT

  Türkçe Altyazı
  Türkçe 25 1 SubRip 23-12-2020 12:31 Net-Rip guilty57 20
  Sürüm: GENEL >>> Es gilt das gesprochene Wort (2019)

  İngilizce Altyazı
  İngilizce 25 1 SubRip 23-12-2020 12:30 Net-Rip guilty57 9
  Sürüm: GENEL >>> Es gilt das gesprochene Wort (2019)