I Lost My Body

(Bedenimi Kaybettim)

Yıl: 2019 | IMDB: |

Naoufel, Fransa’ya taşınan, Gabrielle’e aşık, genç bir adam. Rosalie, Naoufel’den günün birinde alçak bir testere ile ayrılan sağ eli. Koparıldığı vücudun sahibini yeniden bulabilme umuduyla diseksiyon laboratuarından kaçan Rosalie, bu kaçış macerası esnasında koca bir şehrin akıl almaz tehlikeleriyle başbaşa kalacak ve Naoufel ile olan geçmişini gözden geçirmeye fırsat bulacaktır. Gönderen : @DeanJames

Orijinal Başlık: J'ai perdu mon corps

Yayın Tarihi: 17-05-2019 Aka:
  • I Lost My Body
  • J'ai perdu mon corps
Dil: Fransızca, İngilizce

Oyuncular

Naoufel

Gabrielle

Naoufel enfant

Le père

Tüm Ekip

için tıklayınız.

La mère

La bibliothécaire

Madame Lussac

Le patron de la pizzeria

La mère du bébé

La copine de Raouf

Le pianiste aveugle

L'automobiliste / L'éboueur

Le commentateur de foot et reportage

Le professeur de faculté

Voix d'ambiance

Young Naoufel

The Mother

The Driver

Mrs. Lussac

Manager Fast Pizza

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Fransa
YÖNETMEN
SÜRE
81 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 23-04-2019 - Son Güncelleme Tarihi: 18-01-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Franz_K 11-01-2020 02:02 Id:7644

Amelie’nin senaristi Guillaume Laurant’ın “Happy Hand” adlı romanından uyarlanan J'ai perdu mon Corps, ayrıldığı bedeni bulmak için laboratuvardan kaçan bir el ile ait olduğu bedenin paralel hikâyesini geri dönüşlerle anlatan oldukça sıra dışı bir yetişkin animasyonu. 72. Cannes Film Festivali’nin Eleştirmenlerin Haftası bölümünde büyük ödüle layık görülen film, bir araya gelmesi zor görülen olguları, birbiriyle organik bağ kurarak fantastik ve gerçek iki paralel hikâyede başarıyla bir araya getiriyor. Sahip olduğu bedeni kaybetmiş bir el ile küçük yaştayken hayatın acı gerçekleri ile yüz yüze gelmiş, hayata tutunmaya çalışan gencin birbiriyle içi içe geçen hikâyesi bir yandan bedensiz el üzerinden sürükleyici ve sıra dışı bir macera filmi tadında ilerlerlerken diğer yandan dokunaklı bir aşk öyküsüne odaklanıyor. Filmdeki geri dönüşler ise hem kayıp elin, hem onu kaybeden gencin ortak geçmişinden aktardığı yürek burkan ayrıntılarla hikâyenin duygusal derinliğine katkı sağlıyor. Bir kesik eli düşünen, hisseden, korkan, heyecanlanan bir karakter haline getiren ve bu konuda da oldukça ikna edici olabilen film sıra dışı kurgusu, başarılı grafikleri ve dokunaklı hikayesi ile bu yılın en güçlü Oscar adaylarından birisi.
8,0 /10

Videolar

Galeri