I Have Electric Dreams

(Elektrikli Düşlerim)

Film   2022     Altyazılar: [1]   [1] [13-11-2022 -> 06-09-2023]

16 yaşındaki Eva, annesi, küçük kız kardeşi ve evin her yerine işeyen kedileriyle birlikte yaşamaktadır ama uzun zamandır görüşmediği babasının yanına taşınmak ister. Yüzme bilmeden “yetişkinler okyanusu”nu aşmaya çalışan Eva, babasını içten içe kemiren öfke ile yüzleşmek zorunda kalacaktır. Gönderen : @Darkdefender

Orijinal Başlık: Tengo sueños eléctricos

Yayın Tarihi: 08-08-2022    07-04-2023  [TR] [199] Aka:
 • I Have Electric Dreams
 • Elektrikli Düşlerim
Dil: İspanyolca, İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Belçika, Fransa, Kosta Rika
YÖNETMEN
TÜR
Drama
SÜRE
102 Dakika
OY VER

Franz_K    3 hafta önce     Id:16437


Sinefil

İlerleyen dakikalarında ipuçlarını alacağımız sebeplerle ayrılan anne babasının arasında, bir şiddet ve anlaşılmazlık sarmalının içinde var olmaya, kendini gerçekleştirmeye, bedenini keşfetmeye çalışan bir genç kızın sade, gerçekçi ama bir o kadar çarpıcı büyüme hikâyesi Tengo Sueños Eléctricos. İlk uzun metraj filminde Kosta Rikalı yönetmen Valentina Maurel; açıldığı andan itibaren seyirciyi sarmalayan duru ama akıcı anlatımla aktardığı bu nahif hikâyenin tam ortasına yetişkinliğin hayal edilen bir altın çağ olmadığını fark eden huzursuz bir genç kızı, Eva'yı, yerleştirerek onun hem fiziksel hem duygusal istismara uğramanın etkisiyle yaşadığı iniş çıkışları takip ediyor. Aşkla tanışan, ilk kalp kırıklığını yaşayan, ikisi de kendince arızalı iki ebeveyn arasında ergenliğiyle beraber gelen sancılı süreçle mücadele etmeye, cinselliğini ve bedenini keşfetmeye ve her şeyden önce kabul görmeye çalışan bir genç kızın kırılgan, duygusal olarak yoğun ve görsel olarak yenilikçi bir portresini başarıyla çiziyor film. Üstelik Tengo Sueños Eléctricos; bunu seyircisini bir genç kızı en mahrem anlarına dahi dâhil ederek takip eden ve gözlemci olmaya, onun duygu dünyasını anlamaya davet eden son derece doğal ama bir o kadar etkileyici sinema diliyle aktarıyor. Finalinde ise hem şaşırtıyor, hem gülümsetiyor. Kız ya da erkek büyüme hikâyeleri sinefiller için çok bildik bir tema, Tengo Sueños Eléctricos da üzerine çok fazla şey koymuyor ama hem 30’lu yaşlara varmış Daniela Marín Navarro’nun 16’lık bir genç kızı canlandırdığı performansı hem de çok bilmediğimiz Kosta Rika’nın sosyal alt yapısını anlatması bakımından izlemeye değer özgün bir alternatif.
7,4/10

  Altyazılar

  Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
  Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

  Türkçe Altyazı
  Türkçe 24 1 SubRip 30-08-2023 09:03 Net-Rip Darkdefender 10
  Sürüm: Tengo.Suenos.Electricos.2022.1080p.WEB-DL.H.264.LATINO

  İngilizce Altyazı
  İngilizce 24 1 SubRip 30-08-2023 09:03 Net-Rip Darkdefender 2
  Sürüm: Tengo.Suenos.Electricos.2022.1080p.WEB-DL.H.264.LATINO