I Am Love

(Benim Adım Aşk)

Yıl: 2009 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 4, İngilizce 2

Milan'ın ileri gelenlerinden olan Recchi ailesi için her şey, sahip oldukları şirketin hisselerini Tancredi ve oğlu Eduordo Jr. arasında bölüşme kararıyla başlar. Eduordo'nun aslında başka planları vardır, yetenekli bir şef olan Antonio ile birlikte bir restoran açmayı düşünmektedir. Tancredi'nin eşi ve Eduordo'nun annesi Emma'nın hayatı dolaylı olarak bu kararla değişir. Bir Rus göçmeni olan ve İtalya'daki yaşama uyum sağlamaya çalışan Emma'nın tüm düzeni, Antonio'ya aşık olması ile bozulur. Bu tutkulu aşk hikayesi, tüm ailenin dengelerini alt üst edecektir.

Luca Guadagnino klasik olarak nitelendirilebilecek bir temayı merkezine alarak, usta bir yönetmenden beklenebilecek bir yetkinlikle klişe kalıplarının dışında gezinmeyi başardığı filminde daimi iktidarın erillere ait olduğu; dişillerin de ancak bunu özümseyerek bu düzende var olabildiği antik bir hikayeyi çoğu açıdan modern addedilebilecek bir dille yeniden var ediyor. Patriarşinin tek hakim olduğu soylu ve varlıklı Recchi ailesi, daimiyetini bu yapıyı benimseyerek muhafaza edebilmiş; aile bireylerini ortaklaştırabilen tek nokta da bu gelenekler olmuştur. Ancak üstüne titrenen her muhafazakâr mekanizmanın sonu gibi Recchi ailesinin çöküş fitilini tek bir ‘yenilik’ ateşler. Recchi ailesinin gelini olmaktan başka hiçbir titri olmayan Emma, mücbir sebeplerle yokluğuna alıştığı aşk, tutku ve şehvet gibi dürtüleri, oğlunun arkadaşı genç Antonio ile tanışmasıyla birlikte bastırıldıkları yerden kurtulurlar. Kırılan zincirler Emma’ya unuttuğu kimliği ve hürriyeti olarak geri dönerken, geride kalanlarda talihsiz bir trajedi olarak vuku bulur ve ‘burjuvazi düşer.’Filme adını da veren ‘aşk’ı başrollerde görebileceğimiz filmin bir diğer başrolü de ihtişamli Milan mimarisi oluyor. Yönetmen her köşesi stil ve görkem barındıran şehir sokaklarından, doğaya ve ‘pastoral olan’a kaçışı, etkileyici kamera hareketleri eşliğinde gerilim ve tansiyonun hâkim olduğu bir yöntemle sunuyor. Baştan sona ‘anlatıcı’lık gibi bir derdi de olmayan film böylece göze hitap edip gözleme dayalı bir bulmaca haline gelirken, akıllara kazınan final sahnesi ve Emma karakterine hayat veren Tilda Swinton’ın olağanüstü performansıyla unutulması güç anlara ev sahipliği yapıyor. (Gülçin Kaya) Gönderen : @Nedural

Orijinal Başlık: Io sono l'amore

Yayın Tarihi: 05-09-2009 Aka:
  • I Am Love
Dil: İtalyanca, Rusça, İngilizce

Oyuncular

Emma Recchi

Edoardo Recchi Junior

Antonio Biscaglia

Elisabetta Recchi

Tancredi Recchi

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Ida Marangon

Eva Ugolini

Shai Kubelkian

Gianluca Recchi

Rachele Piermarini

Edoardo Recchi Senior

Allegra Rori Recchi

Liliana Macedo

Sig. Gralierni

Gregorio Sanfelice

Beatrice Tavecchia

Pierluigi Manni

Custode

Titolare lavanderia

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İtalya
YÖNETMEN
SÜRE
120 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 17-02-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 12-02-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 2 SubRip 17-02-2017 22:02 sarkis & ironstone sarkis 3
Sürüm: DVDRip.XviD.TRL Not: || 2 CD'lik sürüm.

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 17-02-2017 22:01 sarkis & ironstone sarkis 41
Sürüm: BRRip XviD >>> SANTi, UNiT3D

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 21:46 sarkis & ironstone sarkis 13
Sürüm: DVDRip.XviD.TRL Not: || Tek CD'lik sürüm.

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 2 SubRip 17-02-2017 21:13 sarkis & ironstone sarkis 7
Sürüm: DVDRip.XviD-VoMiT

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 2 SubRip 17-02-2017 21:53 DVD-Rip 5
Sürüm: DVDRip.XviD-VoMiT

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 17-02-2017 21:40 DVD-Rip 6
Sürüm: BRRip XviD >>> SANTi, UNiT3D

Videolar

Galeri

Serinin Diğer Yapımları

I Am Love

2009