Hotel Mumbai

(Hotel Mumbai)

Film   2018     [24-08-2018 -> 21-12-2020]

Mumbai'deki Taj Hotel terör saldırısının gerçek hikayesi. Otel personeli, insanların kendilerini ve ailelerini korumak için yaptığı akıl almaz fedakarlıklar üzerine herkesi güvende tutmak için hayatlarını tehlikeye atarlar.


Yayın Tarihi: 07-09-2018 [1213] Aka:
  • Hotel Mumbai
Dil: İngilizce, Hintçe, Rusça Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Abdullah

Houssam

Rashid

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Arjun

Butler Jamon

Dilip

David

Oberoi

Vasili

Vijay Goswami

Mrs Karvelas

DC Kanu

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Avustralya, ABD, İngiltere, Hindistan, Singapur
YÖNETMEN
TÜR
Aksiyon, Drama, Tarih, Gerilim
SÜRE
123 Dakika
7.1 /10 - (9)

Franz_K    30-06-2019 12:07 Id:6285


Sinefil

Hotel Mumbai, 2008’de aşırı dinci İslami terör örgütü Lashkar-e-Taiba'nın Mumbai’de eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği ve 174 insanın ölümüyle sonuçlanan terör saldırılarını özellikle şehrin en ünlü oteli Taj Mahal’de yaşananlar bağlamında ele alıyor. Anlatılan olayların gerçeklere dayanıyor olması ve yaşanan trajedinin büyüklüğü elbette ki filmin en etkileyici tarafı. Ancak 26 Kasım’dan 29 Kasım’a kadar süren saldırılara bir türlü müdahale edilememesi, ülkenin en gözde turistik ve finans merkezinin bu kadar savunmasız oluşu, teröristlerin şehrin birçok farklı yerinde ellerini kollarını sallaya sallaya insanları katledişi, yaşananların arkasında yatan ihmal ya da beceriksizlik çok daha sarsıcı izleyenler için. Öte yandan film, neredeyse çocuk yaştaki beyinleri yıkanmış aşırı dinci teröristlerin soğukkanlılıkları ve nasıl bu kadar acımasız olabildikleri konusunda gerçekten ürkütücü doneler veriyor seyirciye. İnsan, gözünü kırpmadan sinek ezer gibi cana kıyan o genç çocukları görünce -ki birçok sahne gerçek görüntülerle birebir örtüşüyor- her türlü dinci terörün ne kadar insanlık dışı, ne kadar ürkütücü, ne kadar akıl almaz olduğunu dehşete kapılarak izliyor. Film, 2008’de televizyon haberlerinden hatırladığım ancak çok kanıksadığımız terör saldırılarından biri diye çok da üzerinde düşünmediğim Mumbai saldırılarını ve bu saldırıların arka planını ele aldığı insan hikâyeleri ile ve gerçek görüntülerle birebir örtüşen sahnelerle gayet başarılı aktarmış. Kan donduracak kadar gerçekçi, bir anını dahi kaçırmak istemeyeceğiniz kadar sürükleyici ve kesinlikle çok etkileyici bir film.
7,5 /10

borrang    12-07-2019 03:15 Id:6346


Kıdemli

İki saat boyunca hiç dinmeyen bir tempo ile 26 Kasım 2008 Mumbai saldırıları çok gerçekçi anlatılmış. İzleyin, izletin.Not 1 : Taj otelde aslında 31 kurban var.Not 2 : Taj otelle ilgili bir belgesel izlemiştim, orada da gösteriliyordu, hakikaten üst düzey ilgili bir personel var, filmde çok iyi canlandırılmış.

oktaymahmudi    07-12-2019 09:36 Id:7341


aşırıcı dinci islami örgüt diyen yorumcu arkadaşa sormak lazım;aşırıcı dinci hristiyan yada yahudi terör örgütü diye bir tanımlama duydunuz mu?lütfen kullandığınız kelimelere dikkat edin!

Karakadir    18-06-2020 10:34 Id:9672


Aksiyon filmi diye izledim terörizm filmi çıktı. Fakir ve cahil bırakılmış halkın yanlış ellerde nasıl canavara dönüşebileceğinin açık göstergesi.
 Müslümanlarla terörün pekiştirilmesi çok can sıkıcı ancak adamlar filmi yapmış. İlginç gelen ise hiç adı duyulmamış gencecik insanların başarılı oyunculukları,
 Hollywood'da çok nadir karşımıza çıkıyor.

Videolar

Galeri