Hiss Dokhtarha Faryad Nemizanand

Yıl: 2013 | IMDB: |

Evliliğe hazırlanan Shirin, düğün fotoğraflarının çekildiği stüdyoda hiç tanımadığı bir adamı öldürür. Film, idamla yargılanan Shirin'i bir cinayetin eşiğine getiren olayları geri dönüşlerle anlatır. Gönderen : @Franz_K

Yayın Tarihi: 31-07-2013 Dil: Farsça

Oyuncular

Lawyer

Prosecutor

Shirin's fiance

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Warden

Asal's father

Asal's mother

Lieutenant

Rahman

Shirin's Father

Shirin's Mother

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İran
TÜR
SÜRE
104 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2018-03-20 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-04-24

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Franz_K 06-11-2018 11:11

Doğulu muhafazakâr toplumlarda ne yazık ki örneğine çokça şahit olduğumuz, çok daha fazlasının yaralı yüreklere gömüldüğü çirkin bir toplumsal gerçeğe dair bir film Hiss Dokhtarha Faryad Nemizanand. Film, bütün gücünü işlediği konudan alıyor ve ele aldığı konunun ekmeğini de bolca yiyor. Fakat ne yazık ki tematik hassasiyetini filmin akışındaki birçok olayda göstermeyi beceremiyor, istismarı eleştirirken istismarın alasını yapıyor birçok sahnede. Öte yandan ne üzerine bir film çekmek istediğine dair yönetmenin kafasında da tam olarak bir netlik oluşmamış olsa gerek çünkü filmin ilk yarısı istismar ve onun ataerkil toplumlara yansıması ile mağdurun yaşadığı travmalar üzerineyken gereksiz yere uzatılmış ikinci yarısı bir mahkûmu kurtarma yarışının heyecanlı koşturmacasına dönüşüyor. Ajitasyonun da bolca kullanıldığı film çok saygı duyduğum İran sineması adına benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. İlk yarısındaki tutarlılığı sürdürüp aslında güçlü vurgularla çok etkili mesajlar verebilecek film muhtemelen sansüre uğramamak için derdini rejimin izin verdiği kadarıyla söyleyebilen “ne şiş yansın ne kebap” filmine dönüşmüş.
6,8 /10

Videolar

Galeri