Happy End

(Mutlu Son)

Yıl: 2017 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 2, İngilizce 2

Fransa'nın kuzeyindeki Calais'de görünüşte oldukça rahat ve zengin bir şekilde yaşayan Laurent ailesinin hayatı, beklenmedik olaylar sonucu hayatlarına giren Eve'in gelmesi ile rayından çıkar. Bitmek bilmeyen aile sorunları ve yıllarca özenle sakladıkları sırları artık başa çıkılabilecek gibi değildir.
Dil: Fransızca

Oyuncular

Anne Laurent

Georges Laurent

Thomas Laurent

Eve Laurent

Pierre Laurent

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Le coiffeur

Bourgeois

Garçon de Plage

Rachid

Lawrence Bradshaw

Migrant

Anaïs Laurent

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı: , , , , ,
ÜLKE
Fransa, Avusturya, Almanya
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
107 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-06-02 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-09-19

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 08-04-2018 17:38 Daftendirekt Daftendirekt 108
GENEL, Sonata Premiere (0)

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 08-04-2018 18:34 Daftendirekt Franz_K 249
YTS.AM BluRay (0)

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 27-03-2018 22:09 Fansub oTToMaNeK 14
BluRay >>> FuN | EA | EXTREME | HAPPYEND | HORiZON-ArtSubs (0)

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 27-03-2018 22:13 BluRay oTToMaNeK 33
BluRay >>> USURY | BiPOLAR [Forced] (0)

Franz_K 08-04-2018 10:04

Sırf Haneke yazıp yönetti ve Isabelle’yi oynattı diye sabırsızlıkla beklediğim Haneke filmiydi Happy End…
Beklentilerime cevap verdi mi? Evet. Yeterince tatmin etti mi? Hayır…
Tatminsizliğimin sebebi elbette ki beklentiyi yüksek tutmamla ilgili yoksa Haneke yine yapacağını yapmış.
Cep telefonu çekimleri ile başlayıp aynı çekimlerle biten hoşluğu bir yana bırakırsak bir burjuva ailesinin gündelik sorunlarını anlatıyor gibi görünen film her şeyden önce müthiş bir burjuvazi eleştirisi. Aynı zamanda sınıfsal ve etnik farklılıklarla Avrupa’nın iki yüzlü göçmen politikalarına dair ciddi göndermeleri var filmin. Bu sosyal tarafının yanında Haneke kahramanlarının her birini ustaca kurgulayarak psikolojik derinlikli bir filme imza atmış bir yandan da. Zira birbirinden çok farklı karakterleri ortak bir dünyada toplayan film dakikalar ilerledikçe bu karakterlerin aslında birbirinden ne kadar farklı dünyalarda yaşadığını çarpıcı ayrıntılarla vurgulamayı başarmış.
Kimin kiminle nasıl bir bağı olduğunun anlaşılamadığı ilk çeyrek atlatılıp da taşlar yerine oturduğunda sabreden seyirciye meyvesini veren farklı okumalara açık, katmanlı bir yapıya sahip bir film Happy End. Amour’dan da tanıdığımız dede karakteri ağzından Amour’a yapılan gönderme hoş olmuş. Minik Eve’nin oyunculuğu iste ayrı güzellikteydi.
8 /10

DeanJames 12-04-2018 03:04

Film ilginç bir şekilde başlayıp ilginç bir şekilde bitti ama kalan kısım için o kadar da ilginçti diyemem. Evet Haneke iyi bir yönetmen ve burada da teknik olarak çizgisini bozmuyor, evet oyuncular da çok iyi, burjuvazi ile dalga geçmesi ,mülteci sorununa değinmesi , Amour filmine olan gönderme güzel ayrıntılar ama 5 yıl bekledikten sonra insan çok daha farklı bir film bekliyor Haneke gibi bir sinemacıdan. Yani insan en nihayetinde daha orijinal bir şeyler görmek istiyor. Bu konularda benzer ve daha iyi filmler yapıldı.Yine de dediğim gibi küçük göndermeler,minimalist tarz, oyuncular , mizahi yaklaşımı filmi biraz olsun kurtarmaya yetiyor.Kötü diyemem ama sıradan bir filmden sadece bir tık yukarıda benim için.Haneke ismine bakmadan izleyecekler içinse oldukça sıkıcı bir film olabilir.Biraz dağınık ve takip edilmesi de zor. 

Videolar