Happy as Lazzaro

(Mutlu Lazzaro)

Film   2018     Altyazılar: [1]   [1]

Alice Rohrwacher’in Cannes’da ödül kazanan son filmi, günümüz dünyasını mistik öğelerle ele alan bir dostluk hikâyesi anlatıyor. Düz bir zaman çizgisi izlemeyen ve Super16 filmle çekilen Lazzaro felice, filme adını da veren genç çiftçi Lazzaro’yu takip ediyor. Cenneti andıran bir köyde yaşayan iyilik timsali Lazzaro, en yakın arkadaşı asilzade Tancredi’yi aramak için hem mekânı hem de zamanı aşmayı göze alıyor. Cannes’da En İyi Erkek Oyuncu ödülü için adı çokça geçen Adriano Tardiolo, mucizesiz bir aziz kadar masum Lazzaro rolündeki performansıyla öne çıkıyor. The Wonders / Mucizeler filmini 2014 yılında izlediğimiz, İtalya sinemasının yükselen yeteneklerinden Alice Rohrwacher’in insanın ruhuna işleyen filmi, hem tarzı hem de konusuyla Pasolini’nin yapıtlarını anımsatıyor. Gönderen : @Quaresmania

Orijinal Başlık: Lazzaro felice

Yayın Tarihi: 13-05-2018 Aka:
  • Lazzaro felice
  • Mutlu Lazzaro
Dil: İtalyanca, İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Antonia bambina

Antonia

Tancredi giovane

Tancredi adulto

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Ultimo

Carletto

Marchesa Alfonsina De Luna

Pippo bambino

Pippo adulto

Stefania bambina

Stefania adulta

Teresa giovane

Teresa adulta

Natalina adulta

Natalina anziana

Catirre adulto

Catirre anziano

Ardito adulto

Ardito anziano

Maresciallo

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İtalya, İsviçre, Fransa, Almanya
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Kurgu
SÜRE
128 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 14-05-2018 - Son Güncelleme Tarihi: 24-04-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 30-09-2018 07:29 aleph_lamedh alpalp84 266
Sürüm: Lazzaro.Felice.2018.iTALiAN.AC3.BDRip.XViD-DDNCREW

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 25-03-2020 11:30 DVD-Rip ghostofmarx 5
Sürüm: Lazzaro.Felice.2018.1080p.H264.italian.Ac3-5.1.sub.ita.eng-MIRCrew

Diğer Altyazı
Diğer 23.976 1 SubRip 25-03-2020 11:31 DVD-Rip ghostofmarx 3
Sürüm: Lazzaro.Felice.2018.1080p.H264.italian.Ac3-5.1.sub.ita.eng-MIRCrew

DeanJames    30-12-2018 11:03 Id:4943


Co. Admin

Filmin konusu şöyle : İtalya'da modern toplumdan uzak bir köyde insanlar tarihi gelişmelerden uzak hala orta çağ düzeniyle yaşamakta ve dolandırıcı bir Markize hizmet etmektedirler. Bu insanların içinde en temizi Lazzaro isimli gençtir. Lazzaro herkese inanır ve herkese yardım etmeye çalışır. Bir gün Markiz'in oğlu annesinden ilgi görmek için Lazzaro'yu da içine bulaştırdığı bir kaçırılma hikayesi uydurur ve bu hikaye köyün kaderini sonsuza kadar değiştirir.
İddialı olmamasına rağmen senenin en ilgi çekici filmlerinden biri oldu "Lazzaro felice". Feodaliteden kapitalist sisteme toplum yapısını mistisizmle günümüze uyarlayan son derece yaratıcı bir hikaye. Sömürenler , sömürülenler ve sömürülenlerin dahi sömürdüğü Lazzaro. Saf, temiz, herkesin yardımına koşmaya çalışan ve içinde herhangi bir kötülüğün kırıntısı, insanlara dair şüphe bile olmayan mükemmel Lazzaro. Filmimiz esasında fantastik bir dayanağı olmasına rağmen İtalyan sinemasının kökenlerinden ve neorealismo  akımından besleniyor. Yani esasında basit gibi görünen ve ülkesinin çeşitli sorunlarına değinen genç yönetmen Alice Rohrwacher bunu fantastik ögeler ve mistisizmle süsleyerek zamanın ötesine taşımayı başarmış. Böyle basit bir hikayeden derin felsefi ve sosyolojik bir yapı  çıkarmış ortaya. Orta çağdan ve onun problemlerinden, yakın çağa ve günümüze ve problemlerine bir geçiş niteliğinde. Sonuç olarak ortaya güzel bir film çıkmış; gösterişten uzak, basit, efektlere ya da süper kahramanlara sırtını dayamayan modern bir fabl. Filmle ilgili konuşulabilecek çok fazla detay var eğer dikkatli bir izleyiciyseniz. Kiliseden finans sistemine, kırsal kesimden şehir hayatına, mülteci sorunundan insanın her koşuldaki yaşam mücadelesine kadar bir çok konunda üstü kapalı göndermeler yapıyor. En güçlü yanı senaryosu olan film masalsı bir anlatıma sahip ama hem tarihi gerçekleri hem de günümüz gerçeklerini yüzümüze sertçe vuran bir masal. 

Videolar

Galeri