Güeros

Film   2014     Altyazılar: [1]   [1]

Ulusal Üniversite öğrencileri greve gidince, birbirinin en iyi arkadaşı olan Santos ve Sombra ile kardeşi Tomás zaman geçirmek için enteresan yöntemler geliştirmeye başlar. Meksikalı efsanevi folk-rock müzisyeni Epigmenio Cruz’un bir hastaneye kaldırıldığını öğrendiklerinde “Bob Dylan’ı bile ağlatan” bu büyük adama, ölüm döşeğinde de olsa, saygılarını sunmak için yola düşerler. Gönderen : @toros06

Yayın Tarihi: 07-02-2014 Aka:
  • Gueros
  • Güeros
Dil: İspanyolca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Sombra

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Isabel

Esperanza

Aurora

Mamá Joven

Epigmenio

Doctor Ibarra

Inciso B

Pichón

Habitante del hermano mayor

Mamá de Aurora

Habitante del hermano mayor

Jesús

Habitante del hermano mayor

Señora que llora

Habitante del hermano mayor

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Meksika
TÜR
Komedi, Drama
SÜRE
106 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 17-02-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 19-05-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 09-11-2017 19:51 @birOzufilmi birOzufilmi 60
Sürüm: Gueros.2014.720p.BluRay.x264-NODLABS

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 17-02-2017 21:35 DVD-Rip 4
Sürüm: Gueros.2014.BDRip.x264-NODLABS

Franz_K    18-05-2020 11:01 Id:9277


Sinefil

Geleneksek kalıpların dışındaki anlatısı, düz bir çizgide ilerlemeyen, sebep sonuç ilişkilerinden beslenmeyen senaryosu ve siyah beyaz çekilerek özellikle belirginleştirilmiş gölge ile ışığın zıtlığına dayalı estetik uyumdan gelen görsel zenginliğiyle son derece özgün ve sıra dışı bir yapıt Güeros. Film; yarmazlıkları ile mahalleyi ve mahalleliği bıktırdığı için üniversite öğrencisi ağabeyinin yanına gönderilen Tomas’ın ağabeyi Sombra, ağabeyinin ev arkadaşı Santos ve daha sonra aralarına katılacak olan Ana’nın öğrencilerin üniversiteyi işgal edip geniş çaplı gösteriler yaptığı bir dönemde, Mexico City sokaklarında “Bob Dylan’ı bile ağlatan efsanevi bir folk-rock yıldızını aramak için çıktıkları yolculuğu anlatıyor ana hikâyesinde. Ancak film bu ana hikâye etrafında, bildik kalıplarda gelişmiyor; karakterlerinin amaçsızca oradan oraya koşturduğu, olayların tesadüflerle, beklenmedik karşılaşmalarla şekillendiği esnek bir zemin üzerinde ilerliyor ve yer yer seyirciye neyi, niçin izlediğini sorgulatıyor. Ne var ki film; geleneksel kalıpların dışında, son derece büyülü, cezbedici sinema diliyle seyircisine karşı konulamaz benzersiz bir sinema deneyimi vaat ediyor. Babadan kalma kasete gönülden bağlı iki kardeşin o kasetteki ses sanatçısını arama temasıyla içsel bir yolculuğu konu alan film; bir yandan üniversite olayları bağlamında dikkate değer politik ve sosyal tespitler yapıyor bir yandan da konu edindiği yan hikâyeciklerle dönemin Meksika’sına dair gerçekçi bir panorama çiziyor. Ana akım sinema seyircisine hitap etmeyen Güeros; etkileyici diyalogları, sıra dışı kurgusu ve özgün sinema diliyle bağımsız sinemadan keyif alan her sinema izleyicisini fazlasıyla tatmin edecek güzellikte bir yapıt.
7,5/10

Videolar

Galeri