Girdap

Yıl: 2008 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1,

İstanbul Üniversitesi’ni kazanan Umut, Antalya’dan gelip okul kaydını yaptırdıktan sonra; kantindeki ilanlar yoluyla kiralık bir ev ve iki ev arkadaşı bulur. İki arkadaşıyla birlikte paylaştığı öğrenci evinde yaşadığı bazı mistik, doğa üstü olaylar; Umut’un bilgilenme kaynaklarını çeşitlendirdiği gibi, bu donanım farklılığı onun arkadaş çevresini ve yaşam tarzını da değiştirir. Karşılaştığı metafizik olaylarla başa çıkmanın bir yolu olarak; ibadetlerle ve ritüellerle örülü daha dini bir hayat tarzını seçen Umut için başlangıçta her şey iyi gitmektedir. Fakat, bilgilenme kaynaklarının onu götürdüğü yer “Siyasal Ümmetçi” bir çevre olunca; Umut’un da dini yaşantısı, yalnızca ibadetlerle sınırlı kalmayıp “siyasallaşır” ve o artık bir “fundamentalist” olur. Bu başkalaşım kahramanımızı; başlangıçtaki arkadaş çevresinden, kız arkadaşından ve son olarak da (seçimi sebebiyle çatıştığı) ailesinden koparır, uzaklaştırır. Başlangıçta ve camiye gittiği günlerde sevgi ve hayat dolu olan Umut; siyasallaştıktan sonra, kin ve nefretin donattığı saldırgan bir kişiliğe bürünmüştür. Bu ruh ve düşünce halinin Umut’u götürdüğü son; “intihar eylemcisi” olmaktır.


Yayın Tarihi: 21-03-2008 Dil: Türkçe

Oyuncular

Ekonomi Hocasi

Panelist

Umut

Suleyman

Ismail

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Ibrahim Hodja

Salman

Zeynep

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Türkiye
TÜR
SÜRE
95 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-02-17 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-02-23

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 13-05-2017 17:19 DP Fansub Riziko 5
Sürüm: Girdap.2008.DVDRip.XviD-LTRG | Girdap.2008.Dvdrip.Upscale.720p.TTR | Girdap.DVDRip.XviD.AC3.By.Yahoo2008.BySha
Not: İşitme Engelli Sinemaseverler için hazırlanmıştır. Emeği geçenler: DaldanSarkanElma, Phadu, 1023, gearsx, awalanche.

Videolar