Gespenster

Yıl: 2005 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Bir sığınma evinde yaşayan yetim Nina bahçe temizliği işinde çalışırken bulunduğu parkta saldırya uğrayan Toni ile tanışır. İki genç kız kısa sürede birbileri ile yakınlaşırlar ve birlikte takılmaya başlarlar. Öte yanda bir psikiyatri kliniğinden taburcu edilen Francoise kocasıyla birlikte oteldeki odalarına yerleşirler. Karı kocanın geçmişiyle ilgili gizemli bir sorunları vardır. Bu gizem Francoise’in yolu Nina ile kesiştiğinde açıklığa kavuşacaktır. Gönderen : @Franz_K

Yayın Tarihi: 15-02-2005 Dil: Almanca, Fransızca

Oyuncular

Francoise

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Heimleiterin

Mathias

Mathias' Mutter

Vorarbeiter

Agentin

Krankenschwester

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Almanya, Fransa
YÖNETMEN
SÜRE
85 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 17-02-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 15-04-2019

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 21:26 baronio 8
Sürüm: GM4F

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 17-02-2017 21:46 DVD-Rip 1
Sürüm: GM4F

Franz_K 15-04-2019 10:21 Id:5790

Usta yönetmen Christian Petzold’un “Hayalet” üçlemesinin ikinci filmi Gespenster. İlk film Die innere Sicherheit ile üçüncü film Yella’yı daha önce izlemiştim. Filmler birbirinden bağımsız olduğu için sıralamanın önemsiz olduğu üçlemenin tek ortak özelliği savruk karakterleri. Devamlı bir kaçış halinde olan ama nereye vardıkları belli olmayan, tutunamayan, kaybeden karakterler bunlar. Petzold; üçlmenin ilk filminde yasa dışı bir örgüte üye olan anne babasının ardından oradan oraya savrulan Jeanne’i, son filminde ise başarısız evliliğini arkada bırakarak yeni bir hayata yelken açan Yella’yı alıyor merkezine. Gespenster’de ise birbirinden bağımsız ve her biri bir kaybeden üç savruk karakterin hikayesini anlatıyor bize. Geçmişte yaşadığı ağır travmatik olayın etkisini üzerinden atamamış Francoise, bir sığınma evinde kalan onlu yaşların sonunda Nina ve gizemli geçmişiyle kim olduğu, nereden gelip nereye gittiği belli olmayan Toni. Film, bir yandan tesadüfen karşılaşıp kısa zamanda birbirleriyle yakınlaşan Toni ile Nina’nın öyküsüne odaklanırken diğer yandan psikolojik sorunları olan Francoise ile kocasının gizemli hikayesine odaklanıyor. Film alakasız gibi görünen bu iki paralel hikâyeyi ve onun kahramanlarını kesiştirdiğinde filmdeki gizem perdesi aralanıyor ve altından trajik bir olay çıkıyor. Petzold’un kendine has mesafeli anlatımı ve karakter yaratmadaki ustalığı ile en basit hikayeden bile güçlü bir film çıkarabilme becerisinin güzel bir örneği Gespenster.
7,8 /10

Videolar

Galeri