Frank

(Frank)

Film   2014     Altyazılar: [2]   [1] [17-02-2017 -> 28-07-2020]

Lenny Abrahamson'ın yönettiği ve Michael Fassbender, Maggie Gyllenhaal ve Scoot McNairy'nin başrolünde yer aldığı Frank, genç bir müzisyen olan Jon'un Frank'in liderliğindeki ilginç bir müzik grubuna katılmasından sonra yaşanan komik maceraları anlatıyor. Jon, kendi gözüyle, grupla yaşadıklarına tanıklık etmemizi sağlıyor. Fassbender, grubun lideri (ve aynı zamanda filme adını veren) Frank olarak karşımıza çıkıyor. Bir müzik grubunun sahip olabileceği en ilginç figürlerden biri olan Frank grup içerisinde oluşturduğu enteresan kurallar bütününü, taktığı büyük maskesi ile tamamlıyor. Filmin hikayesi İngiliz punk grubu The Freshies'in üyelerinden ilham alıyor.


Yayın Tarihi: 17-01-2014 [511] Aka:
  • Frank
Dil: İngilizce, Fransızca, Almanca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Jon Burroughs

Jon's Mother

Jon's Father

Radio DJ

Cafe Lady

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Baraque

Nana

Paramedic

Port Official

Management Guru

German Mother

German Father

German Child

Grocery Boy

Passerby Austin 1

Passerby Austin 2

Alice

Hipster Girl

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İngiltere, İrlanda
YÖNETMEN
TÜR
Komedi, Drama, Music
SÜRE
95 Dakika
6.7 /10 - (6)

Franz_K    01-10-2020 01:03 Id:10751


Sinefil

Michael Fassbender’in başına geçirdiği koca bir maskeye rağmen beden dili ile harikalar yarattığı, "Frank Sidebottom" lakablı Chris Sievey'i ve grubu The Freshies'i alternatif bir senaryo ile anlatan müzik temalı enteresan yarı biyografik bir film Frank. Film; ana anlatısında kendi içinde sıra dışı kurallara sahip ve bir kısmı akıl hastanesinden çıkma üyelerin oluşturduğu müzik grubunun bir albüm çıkarma, popüler olma, festivallere davet edilme macerasını ele alsa da gruba sonradan giren Jon Burroughs karakteri üzerinden farklı okumalara açık bir hikâye anlatıyor. Bir müzik grubunun popüler olma ile kendi tarzını idame ettirme arasındaki çelişkileri üzerine kurgulanmış hikâyesine rağmen Frank, alt metinlerinde Jon Burroughs karakteri üzerinden müziğe hevesli bir karakterin kendini gerçekleştirme noktasında iç dünyasında yarattığı düşünülebilecek sembolik karakterler üzerinden kişisel bir “olma” macerası aktarıyor seyircisine. Bu bağlamda film biyografik hikayesine rağmen bir yerde müzik sevdalısı bir gencin yaratı sancıları ve kendini ifade etme sürecine dair alegorik bir kurgu ile baş başa bırakıyor seyircisini. Dolayısıyla Frank karakterinin ilham, Clara karakterinin anti ilhamı temsil ettiği ve sembolik yan karakterlerle anlatısını zenginleştirdiği düşünüldüğünde; hatta filmdeki intiharlar, yaratma sancıları ve grup içi çatışmalar dikkate alındığında Frank; Jon Burroughs karakteri üzerinden sanatsal yaratı sürecinde yaşanan sancıları sembolik anlamda dile getiren alt metinleri ile farklı okumalara açık bir film olmayı başarıyor. Ancak Frank, bu tarz alt metin okumalarla işi olmayan seyirciler için de alternatif müzik yapma meraklısı tuhaf bir grubun ilginç macerasını aktaran anlatısıyla her kesimden seyirciye hitap ediyor.
7,0/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 17-02-2017 22:31 tufeno 58
Sürüm: GECKOS, YIFY

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 17-02-2017 21:43 tufeno 4
Sürüm: juggs[ETRG] Not: Frank.2014.HDRip.XViD-juggs[ETRG] uyumlu.

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 17-02-2017 21:06 DVD-Rip 10
Sürüm: GECKOS, YIFY