Eve Dönüs

(Eve Dönüş)

Yıl: 2006 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Mustafa ve karısı, siyasetten ve toplumsal olaylardan uzak, almış oldukları televizyonun taksidini ödemek için günlerce mesaiye kalmak zorunda oldukları fakir bir yaşam sürmektedirler. Gece yarıları sokaklardan gelen çatışma sesleri ya da fabrikadaki sendikal çalışmalar ile hiçbir alakaları ve ilgileri yoktur. Bir sabah darbe haberleri ile uyandıklarında, bu haberin onlar için sokaklardaki çatışmaların durmasının ötesinde bir anlamı yoktur. Hatta Mustafa, durumdan memnun bile olmuştur çünkü artık güvenlik sağlanmıştır. Ama bir gece hiç beklemedikleri bir şekilde, Şehmuz kod adlı bir siyasi sorumlu olduğu gerekçesi ile evleri basılıp tutuklanınca Mustafa, hayatın hiç de siyah ve beyaz gibi net ayrımlarla çizilmemiş olduğunu görecektir. "O gün batımında karanlığın bu kadar uzun süreceğini" hiçbiri bilmiyordu. 12 Eylül askeri darbesi üzerine şimdiye kadar yapılmış belki de en sert film olan Eve Dönüş , dönemin acılarını bizzat yaşamış bir yönetmen olan Ömer Uğur imzası taşıyor.
Aka: Home Coming, Eve Dönüş Dil: Türkçe

Oyuncular

Iskenceci Komiser

Iskenceci polis

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Esma'nin annesi

Gözlük

The Houseowner

Neighborhood Resident

Neighborhood Resident

Neighborhood Resident

Elebasi

Sehmuz

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı: , ,
ÜLKE
Türkiye, Yunanistan
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
101 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-02-17 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-10-22

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 13-05-2017 00:17 DP Fansub Riziko 2
Sürüm: Home.Coming.2006.DVDRip.XviD-TURKiSO
Not: İşitme Engelli sinemaseverler için hazırlanmıştır. Hazırlayanlar: NetSpider, REDO1, seatue, selcuk1709, GEARSX, _Gncilker_ , ghostsea, Phadu, MaDCoN
(0)

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 17-02-2017 21:46 DVD-Rip 3
Sürüm: Home.Coming.2006.DVDRip.XviD-TURKiSO (0)

Videolar

Galeri