Esteros

Film   2016     Altyazılar: [1] [17-02-2017 -> 22-03-2021]

Matias ve Jeronimo birbirlerini çocukluktan beri tanımaktadır. Arkadaşlıkları, okulun ilk gününü asıp kaçtıklarında farklı bir yakınlaşmaya dönüşecektir. Fakat Matias’ın ailesi eşcinsel ilişkiye tamamen karşıdır ve her şey bir anda yok olur. Yıllar sonra Matias bir festival için, kız arkadaşıyla birlikte kasabaya döndüğünde Jeronimo ile karşılaşır. Bu karşılaşma yeniden alevlenen bir durum yaratacak mıdır?


Yayın Tarihi: 27-05-2016 [223] Aka:
  • Esteros
Dil: İspanyolca, Portekizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Matías

Jerónimo

Matías niño

Jerónimo niño

Marilú

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Roberto

Primo Gustavo

Amigo de Matías niño 1

Amigo de Matías niño 2

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Arjantin, Brezilya, Fransa
YÖNETMEN
TÜR
Drama, Romantik
SÜRE
83 Dakika
OY VER

benteksizhepin    27-02-2018 03:34 Id:2428


Moderator

Arjantin, Buenos Aires ve kırsalında geçiyor hikâye. Aileleri de iyi dost alan Matías ve Jerónimo çok sıkı arkadaş olan iki çocuk. Yaşları ne gerektiriyorsa sınırsızca yaşıyorlar. Özellikle yazları. Jero’ların çiftliğinde ve oradaki nehir ağzında. İkisi de hareketlidirler ama özellikle Jero daha cesur ve atılgan.Onun bu rahatlığı ve atılganlığı annesinden geliyor. Bir kere daha ebeveynlerin insan hayatının kaderi olduğu gerçeği. Çünkü tersine Mati’nin de babası oldukça zorlu biridir.Belki de onun içinden gelenlere karşı tutukluğu  babası yüzünden.. Böylece zıt kutuplar birbirini çeker ve masumane güzel şeyler yaşar iki çocuk…Ne yazık Mati’nin babasının işi nedeniyle Brezilya’ya taşınmaları ile bu büyülü arkadaşlık inkıtaya uğrar. Ne zamana kadar? Bir on yıl sonra filân tesadüfen karşılancaya kadar. Film, bu iki yaşam dilimi arasında harika paralellikleri bulup anlatan sahneler arasında gidip geliyor yavaş yavaş. Ama bazı yakın sahnelerde kamera oldukça hareketli ve değişik. Hep düşündüğüm şey bu filmde çok güzel anlatılmış. Çocukluğumuz aslında herşeyin en büyülü ve en güzelini yaşadığımız zamanı. Farkında olsak da olmasak da. Sonra ki yaşam sadece bunları hatırlayıp tüketmek. Ya da güzel bir bileşim yapabilmeyi becerebilirsek… Bunu yeniden üretebilmek… Filim bitince ben de beliren düşünce…  Matías ve Jerónimo'nun bunu yeniden üretebildikleri. Aslında onlar hiç ayrılmamışlardı…“ … bütün sanat eserleri belleğe dayanır. Belleği billursu haline getirmenin, somutlaştırmanın araçlarıdır. Bir ağacın üzerindeki bir böcek gibi, sanatçı da asalaktır, çocukluğundan beslenir. Sonra biriktirdiklerini harcar, yetişkin olur ve olgunluğu da son noktadır.”p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: #000000}
p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: #000000; min-height: 13.0px}
span.s1 {font-kerning: none}

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 17-02-2017 22:00 TV-Rip 15
Sürüm: KAZ Not: Esteros.2016.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-KAZ