Ekşi Elmalar

Yıl: 2016 | IMDB: |

Sert mizacıyla tanınan Belediye Reisi Aziz Özay'ın kent çapında meşhur iki özelliği daha vardır: Biri herkesin imrendiği meyve bahçesi, ikincisi de evlenme çağına gelmiş, birbirinden güzel 3 kızı. Kasaba merkezine inmeyen, insan içine çok çıkmayan kızların taliplisi ise çoktur. Aziz Bey'in eşi Ayda ve kızları Muazzez, Türkan ve Safiye'nin öyküleri 1970'li yılların sonunda Hakkari'de başlar ve 1990'lı yılların sonunda Antalya’ya dek uzanır... Gönderen : @Kornsky

Yayın Tarihi: 27-10-2016 Aka:
  • Ekşi Elmalar
  • Sour Apples
Dil: Türkçe

Oyuncular

Aziz / Mayor

Türkan

Safiye

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Özgür

Hatip / Engineer

Meryem

Cengiz

Güvenlik Görevlisi

Taksi Soforu

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Erkan 26-01-2018 12:10 Id:2171

Yerli sinemamıza belli bir yön verdiğini, tiyatro tecrübesinin de öne çıkardığı başarı çıtasını oyunculuğuyla ve yönetmenliğiyle ileriye taşıdığını düşündüğüm usta Yılmaz Erdoğan. Üzerine çalışılmış, düşünülmüş kâh güldüren, kâh ağlatan ve bizden olan ve dahi bizden olanı anlatan, hatırlatan etkili bir film bu. İlk yarısı nefisti, ikinci yarı tempo biraz düştü hikâyeye uygun olarak. İzlemekte biraz geç kalmışım ama arşivde yerini alacaktır. Duyguları yaşatan ve yön veren etkili müzikleri, kostümleri, sahneleri oldukça tatmin ediciydi. Efektlerle ilgili bazı eleştiriler okudum tek kusuru bu olsun.

borrang 08-03-2019 08:54 Id:5506

Netflix'den Türk filmlerine devam...Hoş bir duygusal dram olmuş. Oyuncu kadrosu çok başarılı.  Senaryo güzel. Vizontele 'yi seven herkese öneririm. Aynı dönemde geçiyor. Hakkâri bu kadar güzel mi yahu?

SmokeKnows 05-04-2019 12:54 Id:5719

Akşam televizyonda rast gelerek izledim. Tipik Yılmaz Erdoğan filmi ve hikayesi, çok önemli bir artısı yok. Karakterleri ve hikayeyi derinleştirmek için çabalamalar oluşturması da cabası. Naif, kendi halinde, seyirciyi üzmeyecek nitelikte bir film.

Videolar

Galeri