Don't Worry, I'm Fine

(Benim için Üzülme)

Film   2006     Altyazılar: [2]   [1]

Lili, İspanya tatilinden dönüşte, ikiz erkek kardeşinin babası ile tartışmalarından sonra evi terk ettiğini öğrenir. Ailesinin bu olayı hafife almasını ve babasının umursamaz tavrını onaylamaz. Lili umutsuzca kardeşinin telefonunu bekler fakat herhangi bir haber çıkmaz. Bir süre sonra Lili depresyona girer ve yemek yememeye başlar. Beklenmedik bir anda kardeşinin gönderdiği kartpostal eline ulaşır..


Orijinal Başlık: Je vais bien, ne t'en fais pas

Yayın Tarihi: 31-07-2006 Aka:
  • Benim için Üzülme
Dil: Fransızca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Elise "Lili" Tellier

Paul Tellier

Isabelle Tellier

Thomas dit "Grenouille"

Daha Fazlası

için tıklayınız.

L'ami de Loïc

Le professeur du couloir

Le premier professeur

Le deuxième professeur

Le médecin de Vigneux

La première infirmière

La voisine de chambre de Lili

Le médecin-chef

La seconde infirmière

Le psychiatre

L'interne

Jean, l'infirmier baraqué

La secrétaire médicale

La cliente du Shopi

Le gérant du Shopi

Le frère de Thomas

La mère de Thomas

Le père de Thomas

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Fransa
YÖNETMEN
TÜR
Drama
SÜRE
92 Dakika
7 /10 - (6)

Oluşturulma Tarihi: 17-02-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 06-05-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 17-02-2017 21:33 Baronio 39
Sürüm: SbR Not: Je.vais.bien.ne.t'en.fais.pas.2006.720p.BluRay.DTS.x264-SbR

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 21:01 Baronio 14
Sürüm: ANGE, OnMYouJi

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 17-02-2017 22:07 DVD-Rip 3
Sürüm: OnMYouJi

19Tufan03    06-05-2020 03:04 Id:9133


Kıdemli

İspanya seyahatinden dönen Lili, erkek ikizinin babasıyla kavga ettiğini ve evi terkettiğini öğrenir. Uzun zamandır kardeşinden haber alamayan Lili, yemeden içmeden kesilir. Kardeşinin öldüğüne artık emindir, lakin ondan gelen mektupla bu düşüncesi değişir. Öncelikle şunu söyleyeyim, bu hikayenin ana mantığında büyük bir kusur var. Film bittiğinde mantığım ve kalbim birbiriyle çatışma halindeydi.   İçeriği GizleHadi diyelim ki bütün akrabalar ve yakın çevre baba tarafından ikna edilmiş olsun, eğer birazcık yetişkin bir insansan ve kardeşinin öldüğünü düşünüyorsan en az bir kere polise gidersin. Ayrıca hayatındaki en sevdiğin insanın seni bir daha görmek istememesi ve terketmesi ölümünden daha fazla üzer. Biraz yetişkin olan ve kafası çalışan herkes bilir bunu. Üstelik üzüntüden yataklara düşmüşsün, hastaneye kapatmışlar kızı ve hala gerçeği söylemiyolar. Ek olarak, Lili mektupları babasının gönderdiğini öğrendiğinde anneme söylemeliyiz diyor. Yuh artık diyorum, hala annenle babanın beraber hareket ettiğini göremiyorsan gözlerine perde inmiş senin Liliciğim. 
Spoiler

Hadi diyelim ki bütün akrabalar ve yakın çevre baba tarafından ikna edilmiş olsun, eğer birazcık yetişkin bir insansan ve kardeşinin öldüğünü düşünüyorsan en az bir kere polise gidersin. Ayrıca hayatındaki en sevdiğin insanın seni bir daha görmek istememesi ve terketmesi ölümünden daha fazla üzer. Biraz yetişkin olan ve kafası çalışan herkes bilir bunu. Üstelik üzüntüden yataklara düşmüşsün, hastaneye kapatmışlar kızı ve hala gerçeği söylemiyolar. Ek olarak, Lili mektupları babasının gönderdiğini öğrendiğinde anneme söylemeliyiz diyor. Yuh artık diyorum, hala annenle babanın beraber hareket ettiğini göremiyorsan gözlerine perde inmiş senin Liliciğim. 

Spoiler

Bu kısımları mantığa oturtabilen varsa gerçekten helal olsun. Bu filmin kurgusu gerçekten büyük hasarlı, önce bunda hem fikir olalım. Kalbime ve duygularıma ise enteresan şekilde hitap etti film. Filmde yer alan Aaron'ın Lili şarkısı bunda çok büyük etken tabii ki. Dünden beri dinliyorum, hemen indirdim. Buna ilaveten, filmin dingin ve duygusal anlatısı hoş ve sıcaktı. Her şeye rağmen elim kötü puanlamaya gitmedi, ancak filmin gediklerini göz ardı etmemek gerekir. 7/10

Videolar

Galeri