Dead Pigs

Film   2018     Altyazılar: [1]   [1] [21-09-2020 -> 14-02-2021]

Komedi türündeki indie film, başarısız bir domuz çiftçisinin hikayesini konu ediniyor. Bir krizde yaşamını sürdürmesine yardımcı olan her şeyi kaybeder ve borçlarını ödeyemez duruma gelir. Bu sırada kız kardeşi Candy, ailesinin evini yıkmakta kararlı olan bir müteahhit ile başa çıkmaya çalışıyordur. İki kardeşin ailesinin evi, mahallede ayakta kalan tek evdir. Sonrasında Amerikalı bir mimar olan Sean çıkagelir. Sean, Candy'nin aile evinin yerine geçecek olan yapının mimarıyken kendini bir anda Şangay'da bulur. Gönderen : @RagnarLothbrok

Yayın Tarihi: 19-01-2018 [137] Aka:
 • Dead Pigs
Dil: Mandarin, İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Angie

Wang Zhen

Xia Xia

Phil Johnson

Sean Landry

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Candy Wang

Old Wang

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Çin, ABD
YÖNETMEN
TÜR
Komedi, Drama, Aile
SÜRE
122 Dakika
OY VER

Franz_K    23-02-2021 11:14 Id:12223


Sinefil

Çin, son yıllarda Eyfel Kulesi’nden Mısır’daki Karnak Tapınağı’na, Kolezyum’dan Sydney Opera Binası ve köprüsüne, Pisa Kulesi’nden Gize Sfenksi’ne kadar dünyadaki sembolik yapıların birebir örneklerini inşa ederek yarattığı kopya kasabalarla gündemde. Ülkenin bu güncel mimari girişiminden ve 2013’te Huangpu nehrinde bulunan binlerce ölü domuzdan yola çıkarak ülkedeki sınıf eşitsizliğine, çevre sorunlarına, kentleşmeye, monopolleşmiş inşaat firmalarına eleştirel bir bakış atan Dead Pigs; alttan alta Çin’in bu mimari girişimine destek veren tavrıyla dikkat çekiyor. Hikâyesindeki kentsel dönüşüme direnen son ev sahibi ile zengin kız fakir oğlan klişelerini küresel sorunlara dair mesajlar ve aile içi çıkar çatışmaları ile çeşnilendiren film; bu hikâyeyi başlangıçta alakasız görünen karakterlerin yollarını kesiştirdiği bir kurgu ile anlatıyor. Film; depresif zengin bir kadın, talihsiz bir domuz yetiştiricisi, körkütük âşık bir garson, aileden varlıklı bir genç kız ve Çin’de yeni bir hayat kovalayan yeterliliği şaibeli Amerikalı mimar gibi karakterlerin her biri kendi içinde dramatik ögeler taşıyan ortak hikâyelerini kendine has mizahi bir dille yumuşatarak aktarıyor. Bu yönüyle değindiği can yakan noktalara rağmen bir dramdan ziyade bir komedi filmi izliyormuş hissi yaratan Dead Pigs; seyircisini bir yandan ölü domuzların gizemi ile meraklandırırken bir yandan da zarif mizahi unsurlarla süslediği ayrıntılarla izlemesi keyifli ve eğlenceli bir film olmayı başarıyor. Bilindik hikâyesine rağmen film, çok alışık olmadığımız özgün sinema diliyle, Çin kültürüne dair ayrıntılarıyla ve görece eleştirel tavrıyla izlemeye değer bir yapım. Mubi Türkiye ‘de gösterimde.
7,3/10

  Galeri

  Altyazılar

  Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
  Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

  Türkçe Altyazı
  Türkçe 23.976 1 SubRip 14-02-2021 02:24 Net-Rip RagnarLothbrok 16
  Sürüm: Dead.Pigs.2018.1080p.WEBRip.x264.AAC-[YTS.MX]

  İngilizce Altyazı
  İngilizce 23.976 1 SubRip 14-02-2021 02:22 Net-Rip RagnarLothbrok 4
  Sürüm: Dead.Pigs.2018.1080p.WEBRip.x264.AAC-[YTS.MX]