De man die zijn haar kort liet knippen

Yıl: 1966 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

De Man die zijn haar kort liet knippen, Belçika sinemasının modernizme giriş filmdir. André Delvaux'nun ilk uzun metrajı olan film, ayrıca Belçika'nın kendi ulusal sinema tarzının, yani günlük hayatın gerçeküstü melankolisini ele alan benzersiz bir gerçekçilik ve ürkütücü hayal karışımı büyülü gerçekçiliğin doğuşunu da müjdeler.

Delvaux'nun filmi; aşk hikayesinden, dedektiflik-korkuya uzanan alışılmadık bir anlatı izleyerek, akıl sağlığı ve delilik arasındaki ince çizgiyi irdeler. Öğretmen Govert Miereveld (Senne Roufaer), bir öğrencisine âşık olur ama öğrenci kısa bir süre sonra ortadan kaybolarak, bizleri ve Govert'i öldürülüp öldürülmediği konusunda merak içinde bırakır. De Man die zijn haar kort liet knippen, sadece bir dedektiflik hikâyesi olmanın ötesinde, kahramanın kimlik bunalımına bir yolculuktur; gerçeğin kendisi bir rüyaya dönüşürken, Govert'le birlikte biz de yavaş yavaş gördüklerimize ya da duyduklarımıza inanamayacağımızı fark ederiz. Gerçekliği, uzaklaşmayı ve rüyamsı bir yabancılaşmayı harmanlayan bir otopsi, filmdeki kritik sahnelerden biridir.

De Man die zijn haar kort liet knippen, üslup açısından çok karmaşık bir film. Dildeki, görüntülerdeki ve karakterlerin tavırlarındaki titiz detaylar; Govert'in yaşadığı ve yolculuk ettiği son derece gerçekçi dekorların gerçekliği üzerine kuşku düşürür ve en sonunda gerçeği aramaktan vazgeçip Govert'le birlikte sakin bir tefekkür içinde yabancılığa geri çekiliriz.
Gönderen : @Sk8erBoi57
Aka: The Man Who Had His Hair Cut Short Dil: Felemenkçe

Oyuncular

Govert Miereveld

Eufrazia 'Fran' Veerman

Prof. Mato

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Teacher Freken

One of the Seven

Assistent of Prof. Mato

City Councillor

Judge Brantink

Director

Principal

Dubbing song of Beata Tyszkiewicz

Dubbing of Beata Tyszkiewicz

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı: , ,
ÜLKE
Belçika
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
94 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-02-17 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-11-13

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 21:18 232324 2
Sürüm: FRAGMENT Not: The.Man.Who.Had.His.Hair.Cut.Short.1965.DVDRip.XviD-FRAGMENT

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 17-02-2017 21:30 DVD-Rip 1
Sürüm: FRAGMENT Not: the.man.who.had.his.hair.cut.short.1965.dvdrip.xvid-fragment

Videolar

Galeri