Çiçero

Yıl: 2019 | IMDB: |

İlyas Bazna, 2. Dünya Savaşı sırasında Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nde uşak olarak çalışmaktadır. İçeriden birçok bilgiye ulaşabilen Bazna, Almanlar için casusluk yapmaya başlar ve kendisine “Çiçero” kod adı verilir. İlyas Bazna savaşın seyrini değiştirmesine rağmen T4 uygulamasıyla engellilerin gaz odalarına gitmelerine, iğneyle uyutulmalarına engel olamaz. İlyas Bazna’nın savaştaki etkisini ve savaş sonrası yaşadıklarını beyaz perdeye yansıtacak olan filmin yönetmen koltuğunda Serdar Akar oturuyor. Gönderen : @alpalp84

Yayın Tarihi: 18-01-2019 Aka:
  • Çiçero: Ilyas Bazna
Dil: Türkçe, Almanca, İngilizce

Oyuncular

Ilyas Bazna

Cornelia Kapp

Wellington

Sir Hughe Knatchbull-Hugessen

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Franz von papen

Wife Frans von Papen

Numan Menemencioglu

Yugoslavian Butler

Winston Churchill

Adolf Hitler

Helga

Ambassador of Yugoslavia

Tailor

Alman Elcilik Calisani

Fevzi Cakmak

Servant

Ilyas Bazna'nin Dedesi

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
SÜRE
126 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2018-12-05 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-09-17

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

alpalp84 20-05-2019 07:50 Id:6011

Filmin bir çok eksi yönü var. Fakat böyle filmlere destek verilmesi kanısındayım. Zira ülkemizde kalitesiz komedi filmlerinden başka yerli yapım çok az çıkıyor. Araba kovalamaca sahnesi dillere destandı. 1960 larda bile daha kaliteli kovalamaca sahnesi çekildi. Otizm'li çocuklar tribün'e oynamaktı ama duygulanmamak elde değil. Burcu Biricik hariç oyunculuk çok iyiydi. Zaten hepsi kaliteli sinema sanatçıları. Daha sağlam senaryo ile efsane işler yapabilirlerdi ama malesef olmamış. 

Videolar

Galeri