Cicek abbas

Yıl: 1982 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1,

Çiçek Abbas (İlyas Salman), Şakir adında (Şener Şen) bir minibüs şoförünün yanında muavindir. Şakir çapkın, bencil ve yalancının tekidir. Abbas ise tam tersine saf biridir. Tek hayali minibüsçü olmak ve aşık olduğu ve patronunun da evlenmek istediği kızla (Pembe Mutlu) evlenmektir. Abbas hurda bir minibüsü tefeciden borçlanarak alır ve çalışarak borcunu ödemeye başlar. Bu sırada patronun ayrıldığı nişanlısı ile birbirlerine aşık olurlar. Şakir bunu hazmedemez ve Abbas'ın minibüsünün tekerleklerini ve motorunu çalar. Zor duruma düşen Abbas borcunu ödeyemez ve minibüse mahallenin tefecisi el koyar. Şakir Abbas'ın aşık olduğu kızla evlenmek için zorla bastırır ve babası (İhsan Yüce), ekonomik durumu daha iyi olduğu için kızını ona verir. Nikah günü Şakir'in kız kardeşi (Ayşen Gruda) Abbas'a yardım eder ve Abbas sevdiği kızı nikah masasından kaçırır.

Aka: Abbas in Flower, Cicek abbas, Çiçek Abbas Dil: Türkçe

Oyuncular

Abbas

Sakir Serengil

Sükriye

Nazli

Mother of Sakir

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Mustafa

Ihsan

Yönetmen: Senaryo:
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
SÜRE
87 Dakika
7.1 /10 - (23)

Oluşturulma Tarihi: 2017-02-17 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-12-11

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 21:51 DP Fansub 6
Sürüm: TRC
Not: İletişim engelli sinema severler için. Emeği geçenler: EfsanERHAN, Akıncı, awalanche, GEARSX, FeLis, dj_tallboy, JSK, 1023, tomacco, eposus.

Videolar

Galeri