Child's Play

Film   2019    

Küçük Andy, doğum gününde annesinden güzel bir hediye alır. Bu, her çocuğun hayallerini süsleyen Buddi marka bir bebektir. Ancak bu bebeğin sakladığı dehşetten ne anne ne de küçük Andy haberdardır. Bu bebeğin içinde yüklü olan yazılım hatalı üretilmiştir. Bu da bebeğin öğrenme sınırlarını ortadan kaldırmıştır. Çok tehlikeli değilmiş gibi görünen bu durum, bebeğin şiddeti öğrenmesi ile değişecektir. Artık oyuncak bebeğin şiddet eğilimleri aile üyeleri için oldukça tehlikeli olacaktır... Gönderen : @alpalp84

Yayın Tarihi: 18-06-2019 Aka:
  • Child's Play
Dil: İngilizce, Vietnamca

Oyuncular

Henry Kaslan

Ben (Kid #1)

Kid #2

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Chien

Supervisor

Karen

Angry Customer

Disappointed Customer

Shane

Shane's Daughter 1

Shane's Daughter 2

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Kanada, ABD
YÖNETMEN
TÜR
Korku, Bilim Kurgu
SÜRE
90 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 21-09-2018 - Son Güncelleme Tarihi: 25-05-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

alpalp84 16-09-2019 05:00 Id:6753

Bu film Chucky filmi değilmiş malesef. Bildiğimiz Chucky seri katilin vodoo büyüsü kullanarak ruhunu dönemin en meşhur oyuncaklarından birinin içine sokmasından sonrasını konu alıyordu. Bir çok filmi çıkmıştı ve bence güzel bir senaryo çıkmazı içine girmişlerdi. Değişiklik yapmaları biraz iyi olmuş zira kullanabilecekleri bütün metaryalleri kullanmışlardı. Bu filmde Chucky değişik, eskisiyle en ufak bağlantısı yok. Yeni Chucky teknolojiyi sonuna kadar kullanıyor, yapay zekaya sahip, yazılımsal olarak en üst düzeyde. Bir nevi katil robot diyebiliriz. Fakat 80-90 larda bu gibi güzel filmlerde seyretmiştim. Seyretmeseydim hoşuma gidebilirdi. Ucuz işcilikle üretilen bebeklerimiz işinden memnun olmayan, sorunlu bir yazılım mühendisi tarafından 1 tanesinin güvenlik protokolleri devre dışı bırakılıyor. Bu bebek "arkadaş olma" tabirini biraz fazla abartıyor. Ölümler biraz "testere" vari. Ayrıca bu tarz filmlerde niye ekmek bıçağı bile kocaman kasap bıçağıdır senelerdir anlamadım. İlk yarı zaten korku namına en ufak bir sahne içermiyor, ilerlerde açılıyor. Ama sürekli artan bir ivmeyle ilerliyor. İzlenilebilir bir şeyler veriyor. Tabi mantık hatalarını bir kenara bırakıp beklentiyi aşağıya çekeceksiniz. Ayrıca Mark Hamill seslendirmesi çok başarılı. 

borrang 19-10-2019 10:57 Id:6972

Önceki klasik fantastik korku filmiydi; bu seferki bilimkurgu, herşeyin internete bağlı olması ile denetim ortadan kalkarsa ne olur, onun üzerine kurulu bir senaryosu var. Başarılı bir gerilim olmuş. 

Con Vayne 18-03-2020 09:07 Id:8488

2019 yapımı yeniden uyarlama için yazmak gerekirse, artık bu türün tamamen bittiğinin iyi bir örneği. Hâlbuki zamanında büyüklü küçüklü ne korkardık. Film eskiden `doğaüstü olaylar` şeklinde vuku buluyordu, fakat bu defa daha gerçekçi bir şeye yönelmişler; gelişen ve tehlikeli olan `yapay zeka` teknolojisine. Güzel de düşünülmüş fakat tat vermiyor.Devir artık sinemada fantastik kurgu'nun ve gerçeğe dayalı hikayelerin devri. 

Videolar

Galeri