Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Film   2019     Altyazılar: [1]   [08-07-2019 -> 09-08-2020]

Film, halter sporunda aşılması güç, başarılara imza atan halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını konu alıyor. Spor kariyerine 47 dünya rekoru, 3 Olimpiyat Altın Madalyası, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu, kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçti. Türkiye’ye güreş dışında olimpiyatlarda altın madalya kazandıran ilk sporcu oldu. Gönderen : @alpalp84

Yayın Tarihi: 22-11-2019 [3612] Aka:
  • Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu
  • Pocket Hercules: Naim Süleymanoglu
  • Naim Cep Herkülü
Dil: Türkçe, İngilizce, Bulgarca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Naim Süleymanoglu

Süleyman Süleymanoglu

Hatice Süleymanoglu

Enver Türkileri

Remzi

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Turgut Özal

Cemal Tunali

Atalay Göktuna

Mehmet Tunç

Yildirim Erler (Doctor)

Nevzat Küçük (Lawyer)

Okan Canal

Diplomat

Bulgarian Announcer

Fatma Ana

Arif Nusret Say Sekreter

Korhan Akdogan

Child Raim Suleymanoglu

Young Naim Süleymanoglu

Child Naim Süleymanoglu

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
TÜR
Biyografi, Drama, Spor
SÜRE
141 Dakika
8.5 /10 - (19)

ycyalcin    19-12-2019 10:13 Id:7444


Etkin

Ben çok beğendim. Eksikleri illa ki var ama duygusal yönüyle beni çok etkilediği için hiç bir eksiğin gözüme batmadığını söyleyebilirim. Benim bir an bile sıkılmadığım, defalarca gözlerimin dolduğu, çok etkilendiğim bir film oldu.Öncelikle filmin bir spor filmi olma gibi bir amacı yok. Mesela haltere dair koparma ve silkme gibi temel terimlere bile hiç değinilmemiş. Bir biyografi filmi de sayılmaz çünkü Seul Olimpiyatlarından sonrası yok. Keşke olsa ama o kısım biraz zor... Daha çok o yıllarda Bulgaristan'da yaşayan Türklerin gördüğü zulme ve Naim Süleymanoğlu'nun sağlığı dahil her şeyi bir kenara iterek bu zulmü duyurma çabasına odaklanıyor. Bunu yaparken de sık sık duygularımıza dokunuyor. Şarkı "Kaldırdım dünyayı dertlerimin yerine" dedikçe tüylerim diken diken oldu. Bu büyük sporcuya, kahramana bir saygı duruşu olması açısından kesinlikle gidip izlenmeli diye düşünüyorum. 

alpalp84    08-08-2020 05:56 Id:10271


Uzman

Sadece Naim Süleymanoğlu hakkında değil, bulgar türklerinin yaşadığı dramıda anlatan bir yapım olmuş. Ülkemizde eminim biyografik filmi çekilecek insan vardır. Her sene saçma sapan komedi filmlerinden sonra bu tarzda kaliteli yerli yapım görmek beni mutlu etti. Oyuncu kadrosuda gayet başarılı. Umarım ülkemizden daha çok Naim'ler çıkar. Fakat rahat rahat bu filmin 2.si çekilebilir. Ülkemize giriş yapana kadar olan hayatı konu ediliyor. O zamanları hafiften hatırladığım için daha bir anlamlı geldi film.

olc@y27    08-08-2020 08:23 Id:10272


Mükemmel bir film.İzlerken çok duygulandım.

borrang    09-08-2020 09:50 Id:10284


Kıdemli

Çocukluğumuzdan hatırladığımız bir çok sahne aynı şekilde canlandirilmiş, ama tüm ayrıntılar gerçek mi bilemiyorum. Naim 'in hayat hikayesi ise filmin siyasi mesajının gölgesinde kalmış. Bulgaristan'ı savunuyor değilim; ama Bulgar / komünizm karşıtlığı propagandası bir noktadan sonra bir biyografik film için sıkıcı olmuş. Oyuncular çok başarılı, zengin bir kadro var. Naim 'i oynayan oyuncular çok iyi seçilmiş.

Franz_K    04-09-2020 12:14 Id:10517


Sinefil

Ne Naim'in hikayesi ne de Özal'ın onu ülkeye getirerek bir siyasi propaganda malzemesi olarak kullanması zerre ilgimi çekmiyor. O yıllarda bende de milli bir heyecan vardı ve onun başarılarından etkilenmiştim. Şimdi farkına varıyorum ki o heyecan sadece dönemin algı yaratma adına yaptığı politik bir stratejiymiş. Dolayısıyla ünlendiği dönemde magazin dünyasının popüler simaları ile adı anılan Naim,benim için hiçbir zaman milli bir kahraman olmadı, olamadı. Hayat hikayesi ve kariyeri de benim anlayışımda milli bir kahramanlık hikayesi değildir. İzlemeye bile tenezzül etmem, hele yönetmenlik koltuğundaki ismi gördükten sonra yanına bile yaklaşmam.  

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 08-08-2020 19:21 Net-Rip umfuk55 1822
Sürüm: NF WEB-DL Not: Forced Altyazı