Çemberimde gül oya

Yıl: 2004 - | IMDB: |

Çemberimde Gül Oya, Çağan Irmak'ın yönetmenliğinde 2004 Mayıs ayından itibaren Kanal D ekranlarında gösterime girmiş ve 12 Eylül 1980 öncesi Türkiye'sindeki yaşamdan kesitleri sunan, yönetmenliğini Çağan Irmak'ın yaptığı dizi filmdir. Irmak bir söyleminde, film için "Bu dizinin tutması mucize" demiştir.

Aşağıdaki metin, dizinin ilerleyen bölümleri hakkında bilgi içermektedir!

Yurdanur'un gençlik hikâyesi 1970'lerdeki üniversite öğrenci olaylarıyla başlar. Sağ ve sol fraksiyonlara uzak bir arkadaş çevresinden gelen Yurdanur, olaylar sırasında bir kaza kurşunuyla en yakın arkadaşını kaybeder. Çıkan büyük kargaşada uzanan tek yardım eli Mehmet'indir. Mehmet örgüt üyesi solcu bir gençtir ve bu genç adam hikâyenin ilerleyen bölümlerinde Yurdanur'un eşi ve Feriha'nın babası olacaktır. Bu iki genç dönemin siyasi olayları fonunda karşı konulmaz bir aşkla birbirlerine aşık olurlar. Ancak, Yurdanur'un siyasal yelpazenin sağında olan babası Dinçer Bey ve annesi Sema karşılarına çıkan bir engel olacaktır.

Mehmet, kendi hallerinde geçimlerini küçük bir kumaşçı dükkânıyla sağlayan ailesiyle kavga etmiş, bir oda arkadaşıyla, konağının tüm odalarını kiraya veren Madam Niki'nin konağında yaşamaktadır. Bu konak, her bir odasında barındırdığı rengarenk tipleriyle izleyenlere apayrı hikâyeler sunacak olan dizinin ana mekanıdır. İlerleyen bölümlerde Mehmet ve Yurdanur'ın da yuvası olacak olan bu mekanda üç aile daha yaşamaktadır. Birinci aile, kızı ve damadı Almanya'da işçi olan, hafif tatlı kaçık Suna Hanım, küçük torunu Ercan ve İstiklal savaşı gazisi bunak Gazi dede'den oluşan Egeli ailedir. Gazi Dede, eve gelen yabancıların Rum ajanı olduğunu düşünen, Atatürk'ün öldüğüne inanmayan konağın doğal komiğidir.

İkinci aile Urfa'dan göçmüş Sultan, 17 yaşlarındaki güzel kızı Zarife ve fabrikada ustabaşı olarak çalışan maço ve sevimsiz baba İbrahim'dir. Üçüncü aileyse, pavyonda ses sanatçısı olan Canan Cansev ve dostu Selo'dur. Bu takma adlı genç kadın, aslında temiz ve saf bir kasaba kızıdır. Konağın sahibi Madam Niki arada kira almaya uğrayıp, evdeki cümbüşe dedikodularıyla renk katan renkli bir azınlıktır. Dizi 40. bölümle beraber ekrana veda etmiştir.
Dil: Türkçe

Oyuncular

Muhsin 1 episode, 2004

Yurdanur unknown episodes

Genç Yurdanur (Young Yurdanur) unknown episodes

Mehmet unknown episodes

Suna unknown episodes

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Salih unknown episodes

Hatice unknown episodes

Dinçer unknown episodes

Hasan unknown episodes

Zarife unknown episodes

unknown episodes

Madam Niki unknown episodes

Mahsun unknown episodes

Ibrahim unknown episodes

Gazi Dede unknown episodes

Erdal unknown episodes

Konuk oyuncu unknown episodes

Kadir unknown episodes

Fikriye unknown episodes

Sinan unknown episodes

unknown episodes

unknown episodes

Komiser unknown episodes

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı: , ,
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
SÜRE
60 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2018-03-21 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-10-15

Altyazılar

SEZON SEÇİMİ

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Videolar

Galeri