Captain Blood

(Kanlı Korsan)

Film   1935     Altyazılar: [2]   [1]

Bu klasik serüvende Errol Flynn ve Olivia de Havilland başrolü paylaşmaktadır. Yaralı İngiliz asileri tedavi eden Doktor Peter Blood (Flynn) tutuklanır ve Jamaika'ya köle olarak yollanır. Burada valinin kızı Arabella'nın (de Havilland) dikkatini çeker ve Arabella onu satın alır. Ama Blood önderlik ettiği diğer kölelerle kaçar ve korsan Kaptan Blood olarak Jamaikalıların yüreğine korku salar. Ta ki İspanyollar saldırana ve Blood, Arabella ile Jamaika'yı İngiltere'nin düşmanlarından kurtarana değin.

Michael Curtiz gibi bir ustanın yönettiği olağanüstü bir korsanlık macerası olan Kanlı Korsan, ilahi bir çekiciliğe sahip Errol Flynn’i bir gecede yıldızlaştırdı. Onun vahşi cazibesinden derinden etkilenen Jack Warner, Robert Donat’ın rolü reddetmesi üzerine, Flynn’e teklif götürmüştü. Kanlı Korsan, Flynn’in taşkınlığını ve atletik seksapelini soylu güzelliğiyle büyüleyici bir biçimde tamamlayan Olivia de Havilland’la birlikte rol aldığı bir dizi hoş romantik tarih filminin de ilkiydi.Flynn, İrlandalı saygın bir 17. yüzyıl doktoru olan Peter Blood’ı canlandırıyor. Blood, haksız yere sınır dışı edilerek Karayipler’de esarete mâhkum edilir; orada narin de Havilland’a küstah sözler söyleyip imalı bakışlar fırlatır. Bir firara önderlik ederek korsan olur ve açık denizlerin intikam yemini etmiş musibeti olarak alçak Fransız korsan Basil Rathbone’la ittifak kurar. Ganimet ve tutsak güzel kadın, yani de Havilland üzerinde anlaşmazlığa düşünce ilişkileri bozulan ikili, beyazperdedeki meşhur ve ürkütücü kılıç dövüşlerinin ilkinde ölümüne düelloya tutuşurlar. Kanlı Korsan’da bir korsan macerasından isteyebileceğiniz her şey var: deniz savaşları ve şakırdayan kılıçlar, gözüpek bir erkek kahraman, tehlike altında olmasına rağmen cesur bir kadın kahraman, azılı caniler, tüylü şapkalar, düzeltilen haksızlıklar, gemi direklerinde akrobatlar gibi sallanan denizciler ve Erich Wolfgang Korngold’dan coşkulu müzikler. Dört dörtlük bir eğlence. Gönderen : @Sk8erBoi57

Aka:
  • Kanlı Korsan
Dil: İngilizce, Fransızca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Peter Blood

Arabella Bishop

Colonel Bishop

Levasseur

Jeremy Pitt

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Hagthorpe

Lord Willoughby

Wolverstone

Dr. Bronson

Dr. Whacker

Mrs. Barlow

Honesty Nuttall

Rev. Ogle

Capt. Gardner

Andrew Baynes

Cahusac

Don Diego

Governor Steed

Baron Jeffreys

Prosecutor

Capt. Hobart

Lord Gildoy

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
TÜR
Aksiyon, Macera
SÜRE
119 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 17-02-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 23-05-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 21:58 novalyamo 5
Sürüm: PROMiSE Not: Captain.Blood.1935.DVDRip.XviD-PROMiSE

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 17-02-2017 20:48 novalyamo 13
Sürüm: fiend Not: Captain.Blood.1935.1080p.WEB-DL.AAC2.0.h.264-fiend

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 17-02-2017 21:59 DVD-Rip 0
Sürüm: GENEL

Videolar

Galeri