Breakthrough

(İnancın Mucizesi)

Film   2019     Altyazılar: [1]   [4] [05-12-2018 -> 27-03-2021]

Joyce Smith sevgi dolu bir kadındır. Eşi Brian ile mutlu bir evliliği olan Joyce’un hayatı evlat edinmelerinin ardından daha da güzel bir hal alır. Onlar, oğulları John ile artık gerçek bir aile olur. Ancak John’un okul çıkışı St. Louis’de bulunan Missouri gölüne yaptığı ziyaret ailenin hayatının kararmasına neden olur. Buz tutan göle giden John, arkadaşları ile birlikte gölün üzerinde kaymaya başlar. John, incelmiş bir buz kütlesinin üzerine geldiği sırada, buzun kırılması sonucu dondurucu soğuğun içerisine düşer. Gençler, göle düşen arkadaşlarını kurtarmaya çalışsa da ellerinden bir şey gelmez. Acı haberi alan Joyce eşi ile birlikte apar topar göle gider. Olay yerine gelen kurtarma ekibi, yaklaşık 1 saat süren çalışma sonucu John’u buz kaplı gölün altından çıkarmayı başarır. Neredeyse ölmek üzere olan John için büyük bir yaşam savaşı başlar. Onun bu süreçteki en büyük duacısı ise, iyileşeceğine tüm kalbi ile inanan annesi Joyce’dur.


Yayın Tarihi: 10-04-2019 [335] Aka:
  • İnancın Mucizesi
  • Breakthrough
Dil: İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

John Smith

Pastor Jason Noble

Neighbor Lady

Dr. Garrett

Mrs. Abbott

Daha Fazlası

için tıklayınız.

VP Nancy Benes

Joe Marrow

Tommy Shine

Joyce Smith

Brian Smith

Chayla

Abby Sutterer

Rieger

Chad Green

Coach Paul

7 Year Old John

Joyce's Friend #1

Assistant Maddy

Olivia Noble

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
TÜR
Biyografi, Drama
SÜRE
116 Dakika
OY VER

benteksizhepin    05-06-2019 08:18 Id:6114


Moderator

John Smith ondört yaşında, Joyce Smith ve eşi Brian tarafından evlat edinilmiş bir çocuk. John okulda sevilen ve çok iyi basketbol oynayan bir sporcu, mutlu bir ailesi var ama biyolojik annesini tanıyamamış olmanın eksikliğini ve öfkesini üzerinden hiç atamıyor. Bu nedenle büyüdükçe hırsını dizginlemekte güçlük çektiği anlar ve hatta onu çok seven annesine karşı ilgisiz kaldığı zamanlar bile oluyor. Bir gün okul çıkışı arkadaşlarıyla buz tutmuş Missouri gölüne giderler, ergenliğin verdiği enerji ve aldırmazlıkla çevreden gelen uyarılara kulak tıkayıp, kaymaya birbirlerini kovalamaya başlarlar ki buzun inceldiği bir yerde üçü de buz gibi suyu boylarlar. Dibi karanlık ve soğuk delikten çıkmaya çalışırlarken çocuklar, John arkadaşına yardım edeyim derken karanlığın dibine doğru dalar, arkadaşları ona ulaşamazlar. 

Gelen kurtarma ekibi bir şans ya da mucize eseri mi demeli onu bulduğunda suyun altında 15 dakika nefessiz kalmıştır. Hastaneye oradan kardiyoloji merkezine… Öldü sanılan çocuk annesinin duasıyla nefes almaya başlasa da yaşaması için umut olmadığı söylenir doktorlar tarafından. Ama annesi bunu hiç mi hiç kabul etmez. Pes etmez çünkü dünyada ki tek aşkı tek umudu -Tanrıdan sonra- biricik oğludur. Dualar eder, dualara ve bu umuda başkaları da katılır. Hastane önünde şarkılar, mumlar… John için yaşamla ölüm arasında geçen bu zaman… Ve sonuçta değişen yaşamı…

Şimdi bu filmin en ilginç tarafı gerçek bir olaya dayanıyor olması. Joyce Smith'in The Impossible: The Miraculous Story of a Mother’s Faith and Her Child’s Resurrection adlı biyografik kitabından sinemaya uyarlanan film, bütün dünyada bir ilham kaynağına dönüşen anne ve oğlunun kurtuluş hikayesini anlatıyor. İster bu tür mucizelere inanıyor olun ya da bir tesadüf olduğunu düşünün…  İnsanlar arasında fizik veya metafizik bir etkileşim ya da iletişim neyse artık, olduğu bence kesin. Basit bir misâl, ben tuttuğum takımın maçlarına gittiğimde coşkulu tezahürat anlarında orada bulanan herkesle bütünleştiğimi hisseder duygu patlamaları yaşarım ve hatta gözlerim yaşarır. Neden başka takımın maçlarında olmuyor bana bu? Ne bu? Neden futbolcular kendi saha ve seyircileri önünde hele coşkulu bir taraftara sahipseler daha iyi oynar ve kazanırlar. Hani futbol akıl oyunuydu.

Bunlar birey de olsak, toplumsal bir hayvan da; aramızda hep bir bağ olduğunu gösteriyor, ama olumlu ama olumsuz. Homo homini lupus, Thomas Hobbes (1588-1679)’un dediği gibi, İnsan insanın kurdudur. Doğru olabilir ama belki de esasen insan insanın ilacı ve tek yoldaşıdır. Oyunculuklarda; anne Joyce Smith rolünde, This is Us (2016) dizisi ile tanıdığımız Altın Küre adaylığı bulunan başarılı oyuncu Chrissy Metz baya iyiydi. Ama asıl merkezde olan John Smith’e hayat veren genç oyuncu Marcel Ruiz’in gerçekten başarılı oyuncuğu. Onu da One Day at a Time (2017-2019) Netflix’te yayınlanan diziden hatırlıyorum ama kahkaha efektli olduğu için diziyi izlemeyi tamamlayamamıştım. Kısacası klişelerle dolu da olsa ve film sanatı açısından bir bukle olmasa da, merak uyandırıcı özgün konusuyla sıkmadan kendini izlettiren bir film. Ben hep olduğu gibi epey de ağladım, nedense?

Filmle ilgili Blog sayfam.

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 17-07-2019 00:59 BluRay WhiteJAWS 77
Sürüm: BluRay >>> MTeam | GECKOS | EVO | PSA | RARBG | [YTS.AM] Not: Bir Mucize hikayesi...

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 10-07-2019 05:25 BluRay oTToMaNeK 7
Sürüm: BluRay >>> GECKOS | EVO | PSA | RARBG | [YTS.AM] Not: [Scene Blu-Ray'den riplenmiştir.]

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 10-07-2019 05:24 BluRay oTToMaNeK 4
Sürüm: BluRay >>> GECKOS | EVO | PSA | RARBG | [YTS.AM] Not: [Scene Blu-Ray'den riplenmiştir.]

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 02-07-2019 01:05 Net-Rip oTToMaNeK 11
Sürüm: HDRip & WEBRip & WEB-DL >>> EVO | FGT | RARBG

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 02-07-2019 01:05 Net-Rip oTToMaNeK 1
Sürüm: HDRip & WEBRip & WEB-DL >>> EVO | FGT | RARBG