Before I Disappear

(Ben Kaybolmadan Önce)

Film   2014     Altyazılar: [1]   [1] [17-02-2017 -> 21-12-2020]

Richie günübirlik yaşayan ve hayatı günden güne bataklığa dönen genç bir adamdır. Tam da bu noktada kız kardeşinden gelen bir telefon hayatını değiştirir. Kardeşi, Richie'den birkaç saatliğine 11 yaşındaki kızı Sophia’ya bakmasını ister. Önce biraz tereddüt etse de teklifi kabul eder. Fakat Richie’nin hayat tarzı ikilinin başını belaya sokmasına neden olacak ve hızlı bir gece geçireceklerdir. Amca ve yeğeni New York gibi koca bir şehirde çeşitli maceralar beklemektedir


Yayın Tarihi: 10-03-2014 [382] Aka:
  • Ben Kaybolmadan Önce
Dil: İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Sophia

Maggie

Gideon

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Bruce Warham

Darren

Dead Girl

The Collector

Blonde Woman

Ellis

Terry the Doorman

Homeless Man

School Moderator

Annoying Woman #1

Annoying Woman #2

Music Store Manager

Hobo Hipster

Woman's Husband

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD, İngiltere
YÖNETMEN
TÜR
Drama
SÜRE
93 Dakika
7.2 /10 - (6)

Franz_K    16-12-2020 12:49 Id:11669


Sinefil

Sinemada çokça işlenmiş “bir yakınının çocuğuna bakmak zorunda kalan adam” temalı Before I Disappear; bildik konusuna rağmen gerek yönetmenlik koltuğunda da yer alan Shawn Christensen’in başarılı performansı, gerek güçlü dramatik alt yapısı, gerekse aile ilişkilerine ve tükenmiş bir adama dair hikâyesiyle benzerlerinden ayrılan, yer yer klişelere ve mantık hatalarına düşse de özgün bir anlatıya sahip izlemeye değer bir film. Tamamen dibe vurmuş ve kendini öldürmek için sürekli girişimlerde bulunan bir “kaybeden”in yıllardır görmediği kız kardeşinden yeğeni ile ilgilenmesini istediği bir telefon görüşmesinden sonra bir gün boyunca yaşadıklarını anlatan film, bir yandan ilk kez karşılaşan karakterleri birbirine tamamen zıt dayı ile yeğenin yakınlaşma hikâyesini anlatırken bir yandan da dayı karakterinin kendini tüketmiş hayatına dair çıkmazlarını ele alıyor. Birbirine paralel iki hikâyeyi başarılı biçimde harmanlayan Before I Disappear; bildik konusuna rağmen görece özgün anlatısı, başarılı müzikleri ve oyuncu performansları ile izlemesi kolay, sürükleyici bir seyirlik.
7,5/10

19Tufan03    20-12-2020 01:09 Id:11687


Kıdemli

Bir yetişkin ile bir çocuğun dostluğu üzerine çekilen filmler sinemada kendisini tüketmeye başlasa da, hala izleyiciyi en azından beni kolay etkilemeyi başaran bir tema ve bu tarz filmleri merakla takip etmeye devam ediyorum. Film; İntihara meyilli, hayattan zevk almayan ve bir tür varoluşsal sancılar çeken Richie adındaki depresif bir adamın, bir gün çok uzun süredir görüşmediği kız kardeşinden telefon almasını ve bir günlüğüne yeğenine bakmasını anlatıyor. Birbirinden çok farklı iki karakterin baş başa kalmasıyla yer yer güldüren, bazı sahneleriyle de izleyiciyi üzen ve tahmin edileceği üzere insanın kalbine ve duygularına da rahatlıkla dokunan bir film Before I Disappear. Başrol oyuncusu Shawn Christensen'in aynı zamanda filmin yönetmeni ve senaristi olduğunu da not olarak ekleyeyim. Sinemaya kattığı bir yenilik olmasa da, duygusal ve aynı zamanda eğlenceli bir film izlemek için oldukça iyi bir seçenek Before I Disappear. 
7.3/10

Videolar

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 17-02-2017 22:23 Göksu Demircan 25
Sürüm: RARBG Not: Before.I.Disappear.2014.WEB-DL.x264-RARBG

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 17-02-2017 22:18 DVD-Rip 2
Sürüm: RARBG, PLAYNOW, EVO, Ozlem Not: Before.I.Disappear.2014.720p.WEB-DL.DD5.1.H.264-PLAYNOW