Beast

(Canavar)

Yıl: 2017 | IMDB: |

27 yaşında genç bir kadın olan Moll, hala ailesi ile birlikte küçük bir adada yaşıyor olmaktan çok sıkılmıştır. Ailesinin baskıcı tavırlarından artık iyice usanan Moll, onlardan kurtulmanın hayalini kurar. Özgür ruhlu biri olan Pascal ile tanıştığında Moll için yepyeni bir dünyanın kapıları açılır. Pascal ile birlikte ilk defa yaşadığını hisseden genç kadın artık gözünü karartır ve ailesinin yanından ayrılır. Sevdiği adamın yanına taşınan Moll, onunla birlikte yeni bir hayata başlar. Fakat Pascal bir dizi cinayetin baş şüphelisi olarak tutuklandığında her şey bambaşka bir hal alır.

Dil: İngilizce

Oyuncular

Pascal

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Tamara

Clifford

Theresa Kelly

Harrison

Fletcher

News Reporter

News Reporter

Sophie

Stuart

Funeral attendee

Funeral lady

Priest

Police Officer

Waitress

Lady at Fete / Party Guest

Funeral Attendee and Night Club Dancer

Party Guest

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İngiltere
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
107 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2018-01-01 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-01-19

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

palëhárma 29-09-2018 12:09

Yoruldum ya filmi izlerken. İçeriğine türüne bakmadan bilgisiz bir şekilde izledim filmi. "Canavar" diyince pek çok potansiyel var yine ama
sayko bir film çıktı çıka çıka. İzlerken ihtimaller çarpışıyor
aklınızda, sonlara doğru artık sadece bir tanesi kaldı demiştim.
Beklenmedik şeyler oldu Yani filmin seyrine göre beklenmedik şeyler değildi yine de ama Maykıl
Pearce'cim bir sağ bir sol gösteriyor. Aralara koydukları o manzaralar
hoşuma gitti. Tür olarak çok hoşuma gitmese de kaliteli buldum.

Franz_K 02-11-2018 10:11

Bu yılın merakla beklediğim ve beklediğime değen, yönetmenin türler arasında özgürce dolaştığı sıra dışı filmi Beast. İçinde bulunduğu topluma ve aristokrat ailesine göre “epey vahşi”, kontrol altına alınamaz Molly’nin; ailesinin ve toplumun tasvip etmediği bir aşkın peşinde koşmasını anlatıyor film. Ancak filmin bu görünen temanın çok ötesinde, yönetmenin polisiye/gerilim kurallarını eğip bükerek yarattığı girift bir anlatısı var. Film, her şeyden önce yarattığı çok yönlü karakterler ve tek bir düzlemde ilerlemeyen anlatısıyla seyirciye tekdüze bir gerilimden çok daha fazlasını vaat ediyor. Bir yanda travmatik geçmişiyle suçlu, öte yanda suçlu olması muhtemel iki “benzer” karakterin hiç de tekin olmayan ilişkisi filmin en önemli gerilim unsuru. Bu gerilimin temelinde ise toplumun ve ailevi değerlerin toplum normlarına uymayan insanlara karşı duruşu var. Öte yandan seyirci, derin bir tutkunun yanında bir o kadar derin bir şüphenin içinde sancılar çeken Molly’nin otorite ile hisleri arasındaki gidiş gelişlerine şahit oluyor ve onunla beraber sürekli olarak “Acaba?” diyor film boyunca. Bu merak duygusu ve her saniye biraz daha artan gerilim hissi ile kendini soluksuz izleten Beast, sınıflar arası aşk temasıyla birleştirilmiş seri katil hikâyesinin fantastik unsurlar, kâbuslar ve hayallerle süslenmiş; farklı türlerin başarıyla harmanlandığı güçlü ve sert bir film.
8,0 /10

Videolar

Galeri