Ayla

Film   2017     Altyazılar: [2]   [1] [18-08-2017 -> 27-03-2021]

1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore' ye saldırdığında Birleşmiş Milletler' in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore'ye bir tugay gönderir. Her şey gönderilen tugayın içindeki askerlerden birisi olan Süleyman Astsubay'ın savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulmasıyla başlar. Süleyman Astsubay bulduğu 5 yaşındaki küçük kıza ay gibi yüzü olduğu için Ayla ismini verir. 15 ay boyunca Ayla'nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay'ın artık Türkiye' ye dönmesi gerekmektedir. Ayla'yı bırakıp gitmek istemeyen Süleyman, Ayla'yı Türkiye'ye götürmek için birçok yolu dener ancak bir türlü Kore yasalarını aşıp Ayla'yı Türkiye'ye dönerken yanına alamaz. Savaş günlerini geride bıraktıktan 60 yıl sonra Ayla ve Süleyman tekrar bir araya gelirler. Gönderen : @Tuğrul Akça

Yayın Tarihi: 08-09-2017 [3976] Aka:
  • Ayla
Dil: Türkçe, Korece, İngilizce, Çince Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Süleyman Dilbirligi (old)

Süleyman Dilbirligi (young)

Ayla (adult)

Ayla (child)

Ali

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Lieutenant Mesut

Major Fuat

Captain Cage

South Korean General

Nimet (old)

Lieutenant Lee

Colonel Celal

Huseyin Dilbirligi

Nimet (young)

Journalist Ozge

Ummu Gulsum Dilbirligi

Iskenderun General

Marilyn Monroe

Iclal

Pepe Muharrem

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
TÜR
Biyografi, Drama, Tarih, Savaş
SÜRE
125 Dakika
7.9 /10 - (31)

sunshine    28-10-2017 04:33 Id:1459


Veteran

Duygu yüklü ve izlenmesi gereken bir film. Hikayeyi yıllar evvel araştırırken okumuştum. Uyarlaması çok başarılı olmuş. Oscar'i hakkediyor bence. 

Hades    28-10-2017 10:18 Id:1460


Co. Moderator

Harika bir filmdi, kesinlikle başarılı.  Oscar'a aday olmuştu bu filmi başkası yapsa birkaç dalda aday olup ödülleri toplar dururdu eminim. Umarım en iyi yabancı film ödülünü alırız Oscar'da. Bu arada kesinlikle sinemada izlemenizi tavsiye ederim. Gerçekten salondaki herkes ağlarken etkilenip daha da hüzünleniyorsunuz.  Bu da size daha iyi bir seyir keyfi yaşatıyor. Benim şaşırdığım nokta Astsubay Süleyman İsmail Hacıoğlu'yla Ayla Kim Seol'un arasındaki uyumun bu kadar başarılı olması. Oynamadılar hissettirdiler resmen. 

beşiktaşlıoğuz    29-10-2017 02:32 Id:1461


Benim bildiğim oskarlar sadece amerikan filimlerine veriliyor diğer ülkeler sadece yabancı dilde çevrilen filmlere veriliyor..o nedenle tek ödül alabilirler

Franz_K    07-11-2017 11:36 Id:1521


Sinefil

Filme konu olan olay kesinlikle çok dokunaklı ve değerli. Bunun tartışılacak hiçbir tarafı yok. Ancak hazır bir senaryonun üstüne kurularak iki helikopter uçurup yabancı bir görüntü yönetmeni ile iki çatışma sahnesi  çektin diye Oscar’a aday olma ukalalığını anlamış değilim. Prodüksiyon büyükse film de iyidir algısına tahammül edemiyorum zaten.  İlk yarısı için hadi idare eder desem de gereksiz derecede uzun ve fazlasıyla sıkıcı ikinci yarısı ile benim gözümde vasatın üstüne çıkamadı Ayla. Bizim bir kesim yönetmenimizdeki,  filmimde hiçbir şey eksik olmasın, dramı da, komediyi de vereyim, yetinmeyeyim bir de askiyon olsun huyu yok mu zaten? İkinci yarıdaki o cıvık espriler, tuhaf tiplemeler, gereksizce yerleştirilmiş aksiyon ögeleri vs. fazlasıyla iğreti durmuş. Öte yandan muhafazakâr izleyici kesimini mutlu edeyim kaygısıyla yerleştirilmiş sloganvari görüntüleri de rahatsız edici buldum.
Kısacası, oldukça güzel bu hikaye daha abartısız bir dille, bu kadar ajite etmeyen, bu kadar gösterişe kaçmayan ve bu kadar tribüne oynamayan usta bir elde çok daha güzel bir filme dönüşürdü. Filmin gerçekten çok güzel , çok sıra dışı ve çok güzel gerçek hikayesinin dışında benim gözümde en dokunaklı bölümü sondaki gerçek görüntülerdi. Süleyman Astsubay gibi muhteşem bir karakterden haberdar etmiş olmasının ötesinde filmin benim gözümde çok fazla değeri yok.

kerberos    28-11-2017 03:42 Id:1636


Kıdemli

askerleri anlamak özellikle TSK içindeki astsubayları anlamadan bu film hakkında konuşmak çok fazla beklenti içine girmek bana görede çok mantıklı durmuyor,astsubaylar özellikle TSK içinde ordunun belkemiğini oluşturur ve kendi içlerinde abi kardeş ilişkisine dayanan ilişkiler barındırırlar,dolayısı ile anadolunun tamda bağrından gelen astsubaylar bazı insanı duyguları çok daha fazla içlerinde yaşarlar,daha katı askeri bakışa sahip subaylar belki bu derece insanı bir yaklaşımı savaş şartlarında düşünmezler genel olarak bu böyledir,ben bu filmi izlemediğim halde bu insanları tanıyan biri olarak nasıl bir film olduğunu iyi kötü tahmin edebiliyorum,bazı arkadaşlar detaylı analiz etmişler ancak oscar meselesi amerika da değerlendirilmesi gereken bir konu,oscarı organize edenler tüm dünyada izlenilen amerikan sinemasının farklı filmlere de kayıtsız kalmadığını göstermek adına bir oscar vermeyi akıl etmiş durumda,bu aslında iyi birşey bunu çok basite indirgemiyelim,bu filmde julia roberts'ın abisi Eric Roberts'inde oynadığını unutmayalım holivud bunu bence ciddiye alır,zira imdb puanı 9.2,ben oscara adaylığı küçümseyenlere katılmıyorum holivud 2.sınıf bazı filmlere de oscar vermiştir,ancak ülkemizin bu aralar içinde olduğu siyasi sorunlardan dolayı ödül alabilmesi çok olası değil,oscar lobileri herşeyi izleyen bir yapı nerede ne yapması gerektiğini ve vereceği mesajı çok iyi hesap eden bir sistem.umarım film bir ödül alabilir.

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 02-05-2019 21:37 Net-Rip alpalp84 144
Sürüm: Ayla.2017.1080p.WEB-DL.AAC2.0.H264-FGT

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 09-01-2019 01:45 Net-Rip umfuk55 454
Sürüm: Ayla.2017.1080p.WEB-DL.DD.5.1.H264-TURG FORCED Not: Türkçe olmayan yerler içindir.

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 09-01-2019 01:42 Net-Rip umfuk55 483
Sürüm: Ayla 2017 1080p WEB-DL DD 5 1 H264 - TURG